ROZHOVOR: Policie ví, kdo řídil formuli na dálnici D4!

Příbramští policisté už vypátrali muže, který na dálnici D4 řídil formuli. Proháněl se mezi Příbramí a Dobříší začátkem září. Řidič byl maskovaný helmou, ale ani to mu nepomohlo. Teď mu hrozí pokuta a zákaz řízení.
Řidič formule vypátrán

reklama

Formuli na dálnici D4  na začátku září natočili projíždějící řidiči. Po jezdci v závodním speciálu začali okamžitě pátrat policisté. Práci jim ale komplikoval fakt, že měl na hlavě helmu. Nakonec se jim to ale přesto podařilo. 

Bližší podrobnosti zatím nechtějí policisté uvolnit, případ totiž ještě není uzavřen. Mezi závodními týmy se ale o majiteli formule spekuluje - údajně ji totiž sháněl už zhruba před rokem. 

Celý případ teď bude řešit Městský úřad v Příbrami. Zdejší úředníci se ale k věci vyjadřovat nechtějí s tím, že ještě neměli čas prostudovat spis. Řidiči teď hrozí až desetitisícová pokuta a roční zákaz řízení. Formuli přitom na dálnici doprovázelo ještě jedno auto - ani jeho řidič ale prý policii moc nepomohl. Formule, která se proháněla po dálnici, je mezi závodníky dobře známá. Než se dostala do Česka, měla být ve Švýcarsku nebo v Lucembursku. Cena takového vozu se přitom může pohybovat od 2 do 5 milionů korun.

reklama

reklama