ROZHOVOR: Proč klesá spotřeba návykových látek u mladých

Od roku 2011 klesá podíl mladistvých, kteří konzumují alkohol. Zároveň ale klesá jejich subjektivní vnímání bezproblémové dostupnosti alkoholu. Od roku 1993 však zároveň stoupá tolerance mládeže vůči návykovým látkám a odmítání represivního přístupu. Proč? A jak s tím bojovat? Zeptali jsme se odborníka.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s Ladislavem Kážmérem z Národního ústavu duševního ústavu zdraví

reklama

S Ladislavem Kážmérem z Národního ústavu duševního zdraví jsme probírali i konkrétní výsledky aktuální analýzy. Jsou přinejmenším varující!

Dle výsledků studie ESPAD, monitorující konzumaci alkoholu mezi dětmi a mladistvými, užilo v roce 2015 alkohol v posledních 30 dnech 68,5 % dotázaných, 41,9 % pije alkohol v nadměrných dávkách a 12,1 % respondentů uvedlo, že pije alkohol v nadměrných dávkách často.

Od roku 2011 klesá podíl mladistvých, kteří konzumují alkohol, zároveň klesá jejich subjektivní vnímání bezproblémové dostupnosti alkoholu.

Od roku 1993 však zároveň stoupá tolerance mládeže vůči návykovým látkám a odmítání represivního přístupu. S takovýmto fenoménem lze bojovat především kontinuálními preventivními aktivitami v místech přirozeného pohybu mladistvých.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!