Rozhovor s dopravním expertem: Pozor na náledí, zima ještě neskončila!

Dopravní expert Roman Budský radí, jak se chovat v současné situaci na silnici. Řidiči by si měli dát pozor hlavně na mlhu a náledí. Zima ještě neskončila.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s dopravním expertem Romanem Budským

reklama

Lidé by si měli dát pozor na silnici hlavně v okolí vodních toků nebo v případě, že se vyskytne mlha. „Zima ještě neřekla své poslední slovo, a tak se od soumraku do svítání dají očekávat lokální přímrazky,“ uvedl dopravní expert Budský. 

„V mlhavém počasí se jedná o sníženou viditelnost a řidiči jsou povinni zapnout stanovené osvětlení,“ uvedl Budský. Problém je ale podle něj v tom, že jsou řidiči přesvědčeni o tom, že svítí, ale pro ostatní řidiče jsou neviditelní. 

Přezouvání pneumatik

„Rozhodně není důvod spěchat s přezouváním. Zimní pneumatiky se považují za výhodnější i do sedmi stupňů nad nulou,“ dodal s tím, že řidiči momentálně rozhodně neudělají chybu, pokud hned nepřezují. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!