ROZHOVOR: Smartphone zombies začínají být problém i pro záchranáře. Sanitka nedávno málem srazila chodce se sluchátky

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Co záchranářům nejčastěji komplikuje cestu k zásahu?

reklama

Chodec se sluchátky na uších málem skončil pod koly sanitky spěchající k dítěti v ohrožení života. Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje zveřejnila alarmující video, ve kterém upozorňuje na situaci, se kterou se posádky sanitek setkávají poměrně často.

Přestože záchranáři jedou k případu se zapnutými blikajícími světly a velmi hlasitou zvukovou výstražnou signalizací, najdou se chodci, kteří sanitku neslyší ani nevidí a jednoduše vkročí na přechod pro chodce.

Pro řidiče sanitek je to extrémně náročná situace. Často musí jet na hraně možností, protože toho, kdo na ně čeká, dělí od smrti třeba jen minuty. Na druhou stranu, pokud se stane nehoda, nemají ze zákona absolutní ochranu. Nesmějí při spěchu ohrozit druhé.

Co záchranářům nejčastěji komplikuje cestu k zásahu? A jak nebezpečným situacím předcházet? Poslechněte si záchranáře Michala Georgieva ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

reklama

reklama