ROZHOVOR: Smartwings před komisí: Češi v Řecku čekali přes 9 hodin

Úřady prošetřující let společnosti Smartwings z 22. srpna, během kterého letoun absolvoval více než dvě hodiny cesty jen s jedním funkčním motorem, představily poslancům svoje průběžné výsledky. V nich zatím Úřad pro civilní letectví na základě interního šetření dopravce ukazuje na chyby posádky. Definitivní závěry vyšetřování mají zaznít až za několik měsíců a podle dnešních slov zástupců úřadu mají padnout exemplární tresty.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s Marianem Jurečkou

reklama

Letadlu přestal fungovat levý motor nad Egejským mořem - více než dvě hodiny před plánovaným přistáním v Praze. Pilot se rozhodl let nepřerušit a dokončit ho v nižší letové hladině až do původního cíle. Na palubě bylo 170 cestujících. 

Ústav dohlížející na letový provoz zatím dospěl k závěru, že došlo k pochybení několika jednotlivců. O kolik členů posádky jde, zatím není jasné.

Společnost Smartwings jsme dnes kontaktovali, s ohledem na probíhající vyšetřování ale situaci nikdo z vedení komentovat nechtěl. Mluvčí nás odkázala na týden starou tiskovou zprávu. 

Odborníci na dopravu a politici chtěli během dnešního jednání podvýboru pro dopravu slyšet, jak jsou na podobné situace nastavené zákony. 

Letecká společnost prý s úřady, které pochybení vyšetřují, komunikuje a minulý týden jim podle vlastních slov dodala všechny potřebné dokumenty. Ústav pro civilní letectví ale tvrdí, že chybí jeden zásadní - a to záznam rozhovoru posádky.

Vedení dopravce tvrdí, že kroky k nápravě už podnikl. Speciální komise Úřadu pro civilní letectví případ uzavře v řádu měsíců.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!