ROZHOVOR: Strašák jménem technostres

Neumíte se soustředit na práci, trávíte příliš času u počítače, nedáte mobil z ruky? Podle odborníků může takový styl života výrazně ohrožovat vaše zdraví. Moderní technologie s sebou nesou riziko tzv. technostresu, který by se dal popsat jako migréna 21. století. Poslechněte si, co na to říká odborník.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s psychologem

reklama

Příčinou technostresu je nadměrné užívání technologií - zejména pak neustálé připojení k internetu a stav, kdy jsme tzv. pořád v dosahu. Tím zatěžujeme hlavu, zatěžujeme smyslové orgány a svým způsobem i celé tělo. Pokud v nás nějaká informace vyvolá podprahovou reakci, tak na to tělo reaguje napětím - stažením svalů, takže nás pak bolí hlava, záda, můžeme mít problém se zrakem a ovlivňuje to psychiku, náladu, pozornost, spánek. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!