Rozruch na rozloučenou: Zaměstnanec Twitteru, který měl před sebou poslední den v práci, zablokoval účet prezidentu Trumpovi

O pořádný rozruch se postaral zaměstnanec Twitteru, který ve svém posledním dni v práci, zablokoval nejsledovanější účet světa. Trumpův účet z ničeho nic zmizel, a i když zablokování trvalo pouhých 11 minut, sociální síť byla okamžitě plná spekulací, co stojí za jeho smazáním. O incidentu informovala americká média.
Donald Trump
Donald Trump
AP

reklama

„Omlouváme se, ale tato stránka neexistuje,“ toto sdělení čekalo na uživatele Twitteru, kteří navštívili ve čtvrtek účet amerického prezidenta Donalda Trumpa. Nečekaná událost se okamžitě stala terčem spekulací a všemožných vtipů. Odstranění připisovali lidé technickým závadám, ale i politickým důvodům. Jakým překvapením pro všechny bylo, když se zjistilo, že Trumpův učet zablokoval jeden ze zaměstnanců Twitteru!

ilustrační foto- Twitter
Autor: Pixabay ilustrační foto- Twitter

Pracovník zákaznické podpory Twitteru, který měl před sebou poslední den v práci, se nejspíše rozhodl pro malé rebelství, než se za ním definitivně „zavřou dveře“. Zřejmě neměl ani ponětí, co svým neuváženým jednáním způsobí. Společnost uvedla, že celý incident podrobí kompletnímu vnitřnímu přešetření.

Nejsledovanější twitterový účet světa byl mimo provoz pouhých 11 minut, ale zpráva o jeho zrušení doslova obletěla svět. Amerického prezidenta sleduje na Twitteru více jak 41 milionů lidí, on sám je na této sociální síti velmi aktivní a jeho tweety vyvolávají spoustu rozporuplných reakcí. Naposledy se Donald Trump na svém účtu radikálně vyjádřil k teroristickému útoku v New Yorku, když prohlásil, že by útočník měl dostat trest smrti.

Twitter Donalda Trumpa
Autor: Twitter/Donald Trump Twitter Donalda Trumpa

Sám prezident se k celému incidentu nečekaného zablokování twitterového účtu nevyjádřil.

reklama

reklama