Rus utekl hrobníkovi z lopaty. Na palubu zříceného letadla se díky shodě náhod nedostal

Snad každá letecká tragédie se pojí s celou řadou silných lidských příběhů. V jednom z těch šťastnějších figuruje také Maksim Kolomeitsev. Ten měl původně v neděli sedět na palubě osudného letu Saratov Airlines z Moskvy do Orsku. Šťastnou shodou náhod se nakonec do letadla nedostal a nezemřel tak v den svých narozenin.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kamera zachytila pád letadla

reklama

Realitní makléř Kolomeitsev měl v neděli narozeniny a plánoval je původně oslavit s rodinou a přáteli ve svém rodném městě Orsk. Zabookoval si proto letenku u společnosti Saratov Airlines a také si v Orsku pronajal auto, které mu mělo být přistaveno hned po příletu. Autopůjčovna mu ale dva týdny před plánovaným odletem oznámila, že auto bude k dispozici až později a navrhla mu vyměnit letenky. V té chvíli možná dost naštvaný muž netušil, že unikl jisté smrti.

„Neměl jsem ani ponětí, jak mocná štěstěna mě políbila,“ uvedl Kolomeitsev pro server RT. O pádu letadla se dozvěděl od kamaráda, se kterým se měl původně na letišti setkat. „Nejdříve jsem mu nevěřil. Myslel jsem si, že mi dost podivným způsobem blahopřeje k narozeninám,“ popsal své dojmy zřejmě nejšťastnější muž v Rusku.

Zprávám o pádu letadla nejprve nevěřil

Když zjistil, že si z něho kamarád nestřílí, přejel mu mráz po zádech. „Nedokážu si představit, jaké by to bylo, kdyby v tom letadle seděl někdo z mých blízkých. Snažím se na to nemyslet,“ řekl Kolomeitsev a vyjádřil soustrast všem pozůstalým po obětech leteckého neštěstí.

Podobné štěstí, jaké potkalo realitního makléře, už ale nemělo 71 pasažérů osudného letu. Všichni totiž našli smrt v troskách stroje Antonov AN-148.  Příčiny pádu letadla nyní vyšetřují letečtí specialisté. Mezi hlavní verze, se kterými vyšetřovatelé pracují, se podle ruského tisku řadí požár motoru, vadný ukazatel rychlosti, námraza na povrchu letadla a chyba pilota.

Místo neštěstí z pohledu dronu: 

reklama

reklama