Rusa, který ztroskotal se svou plachetnicí, zachránil nápis, který vyrobil z mechu

Rus, který vyrazil se svou plachetnicí na plavbu ze Švédska do Španělska a ztroskotal, byl zachráněn poté, co si posádka záchranné helikoptéry všimla nápisu „HELP“ vyrobeného z mechu. O incidentu informoval server RT.
ilustrační foto- plachetnice
ilustrační foto- plachetnice
Pixabay

reklama

Třicetiletý Rus se pokusil o plavbu na plachetnici ze Švédska až do dalekého Španělska. Riskantní jízdě se podrobil sám na své nové lodi, kterou zakoupil ve švédském Stockholmu.

Muž, jehož jméno doposud není známé, byl pohřešovaný od středy, přesně dva dny poté, co od něj rodina a přátelé dostali poslední zprávu. Švédská pobřežní stráž okamžitě zahájila záchrannou pátrací operaci, do které se zapojilo několik lodí i vrtulníků.  

 

Jenže naděje, že se záchranářům podaří muže najít, byly mizivé. Když minulý pátek našli na jihovýchodním pobřeží Švédska Rusovu loď, obávali se, že Rus už nebude naživu.

Zlom nastal až s nasazením záchranných vrtulníků do akce. Byla to právě posádka helikoptéry, která si všimla osoby na malém ostrově, která ležela právě vedle nápisu „HELP“ vyrobeného z mechu!

ilustrační foto- cesta ze Švédska do Španělska
ilustrační foto- cesta ze Švédska do Španělska

Muž byl okamžitě převezen do nemocnice v Linköpingu, podle informací serveru RT je v dobrém stavu. 

reklama

reklama