Salvini: Macron je strašný prezident. Doufám, že se ho Francouzi zbaví

Italský ministr vnitra Matteo Salvini označil Emmanuela Macrona za „strašného prezidenta“. Stalo se tak tento týden v rámci eskalace napětí mezi Římem a Paříží kvůli migraci. Uvedla to agentura DPA.
Matteo Salvini
Matteo Salvini
@salviniofficial / Facebook

reklama

Místopředseda italské vlády a lídr pravicové strany Liga severu obvinil v živém přenosu na Facebooku francouzského prezidenta z toho, že „moc mluví, ale nedosahuje mnoho“.

Doufám, že se ho Francouzi zbaví

„Uděluje lekce ve štědrosti, ale potom odmítá tisíce migrantů na italské hranici,“ řekl Salvini a zašel ještě dál, když dodal, že "doufá, že Francouzi se tohoto strašného prezidenta zbaví, jakmile přijdou 26. května volit do Evropského parlamentu."

„Francouzský lid si bude moci vzít zpět svou budoucnost a hrdost, které charakter jako Macron špatně reprezentuje,“ pokračoval Salvini.

Emmanuel Macron a Angela Merkelová

Budoucí „superstát“? Německo a Francie mají dnes podepsat smlouvu o užší spolupráci

Salvini uráží francouzský lid

Na slova italského ministra vnitra reagovala na Twitteru francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseau: „Francouzský lid měl na výběr mezi Le Penem a E. Macronem a rozhodl se… Matteo Salvini uráží Francouze. Co tím Italové získávají? Nic. Dopomůže to nějakému rozdílu ve francouzské politice? Ne.“

Spor přichází krátce poté, co jiný italský vicepremiér Luigi Di Maio obvinil Paříž z vedení koloniální politiky v Africe, která „zbídačuje“ Afričany, a tím je nutí směřovat k evropským břehům.

Podle italského premiéra Giuseppe Conteho však navzdory současným politickým sporům zůstává historicky přátelský vztah mezi Francií a Itálií pevný a stabilní.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!