Sám uprostřed ničeho. Námořníka, který vypadl z výletní lodi, našli živého po 22 hodinách v moři

Doslova v horor se pro jednoho ze členů posádky norské výletní lodě změnila běžná služba. Během víkendové plavby totiž ze zatím neznámých příčin spadl do moře. Po nekonečných 22 hodinách ho živého a zdravého objevili námořníci z jiné lodě.
Výletní loď Norwegian Getaway
Výletní loď Norwegian Getaway
Facebook/Lynda Gormley Nikodem

reklama

Na skutečnost, že jim chybí jeden kolega, přišla posádka lodě Norwegian Getaway v sobotu odpoledne. V tu dobu se plavidlo nacházelo přibližně 45 kilometrů severozápadně od kubánských břehů. Námořníci okamžitě kontaktovali americkou pobřežní stráž, která ihned zahájila pátrací akci. 

Za záchranou námořníka se vypravilo letadlo, které pročesávalo oblast o velikosti přibližně 2 500 kilometrů čtverečních. Do pátrání se pustila také výletní loď, ze které muž vypadl. Veškerá snaha byla ale marná, do setmění se námořníka najít nepodařilo.

Život mu zachránil všímavý námořník

Malý zázrak tak druhý den odpoledne prožili pasažéři jiné výletní lodě Carnival Cruise Line. Jeden ze členů posádky si totiž všiml, že se ve vlnách daleko od pobřeží pohybuje člověk. A opravdu, jednalo se o ztraceného námořníka z norské lodi. Ten byl kupodivu i po dlouhém pobytu v moři živý a v dobré kondici.

„Jsme tak šťastní, že je v pořádku a že se brzy shledá se svoji rodinou a přáteli. Jsme také nesmírně vděčni posádce lodi Carnival Cruise Line a posíláme jim obrovské díky,“ stojí v prohlášení společnosti Norwegian Cruise Line.

Případy, kdy někdo spadne z výletní lodi do moře, nejsou výjimečné. Jen od začátku tohoto roku se jedná už o 13. incident.

reklama

reklama