Sametový víkend: Praha chystá dopravní opatření i výluky

V rámci nadcházejících oslav 30. výročí sametové revoluce se na území hlavního města Prahy uskuteční několik akcí s dopadem na provoz městské hromadné dopravy. Přinášíme aktuální přehled plánovaných změn včetně připravovaných krátkodobých výluk tramvajové dopravy. V provozu bude i speciální informační linka 296 191 817.
Doprava v Praze
Doprava v Praze

reklama

Do Prahy už zítra zamíří tisíce lidí, mimo jiné také na Pražský hrad. I tady je čeká několik změn v dopravě. Vše důležité zveřejnil na svých stránkách Dopravní podnik:

Brusnice – Pražský hrad – Královský letohrádek - Malostranská

Z důvodu končící opravy vozovky v ulici Mariánské hradby a Chotkova dochází v pátek 15. listopadu 2019 přibližně od 8.00 hodin do 14.00 hodin a v sobotu 16. listopadu 2019 přibližně od 8.00 hodin do 12.00 hodin k dočasné změně trasy (pouze směr centrum) pro linky číslo 22 a 23.

Pouze ve směru do centra jsou linky vedeny po trase Brusnice – Prašný most – Hradčanská – Chotkovy sady – Malostranská.

Ve zrušených zastávkách Pražský hrad a Královský letohrádek mohou cestující použít spoje v protisměru nebo pěší docházku do přilehlých zastávek Brusnice a Chotkovy sady.

Těšnov – Štvanice - Vltavská

Z důvodu opravy svodidlové zídky u zastávek Těšnov bude v pátek 15. listopadu 2019 od 22.00 hodin do ukončení denního provozu přerušen obousměrně  provoz linky číslo 14 v úseku Těšnov – Štvanice - Vltavská.

Linka číslo 14 pojede v úseku Masarykovo nádraží – Vltavská přes Náměstí Republiky a Strossmayerovo náměstí.

Náhradní doprava není zavedena.

Ohrada – Krejcárek – Palmovka

Z důvodu opravy tramvajové trati nepojedou od soboty 16. listopadu 2019 (od 5.00 hodin) do neděle 17. listopadu 2019 (do 24.00) tramvaje v úseku Ohrada – Krejcárek – Palmovka.

Linky číslo 1, 6, 10, 16 a 95 pojedou po odklonových trasách, v uvedeném úseku bude zajištěna náhradní autobusová doprava X10.

Shromáždění na Letenské pláni – sobota 16. listopadu 2019

Účastníkům této akce doporučujeme využít pro přepravu posílený provoz MHD, v místě akce nejsou žádné kapacity k parkování.

V rozsahu od 12.00 do 20.00 hodin bude posílen provoz metra na všech třech trasách, doporučujeme výstup ve stanicích Hradčanská nebo Vltavská (v docházkové vzdálenosti na Letenskou pláň). Na Letenskou pláň se dostanete též tramvajovými linkami číslo 1, 8, 12, 20, 25 a 26 do zastávky Sparta.

V provozu bude rovněž posilová tramvajová linka  číslo 31 (Vltavská – Strossmayerovo náměstí – Sparta) a také linka číslo 36 (Hlavní nádraží – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky - Strossmayerovo náměstí – Sparta – Hradčanská – Dejvická).

V souvislosti s rozchodem účastníků po ukončení akce (přibližně v 16.00 hodin) může dojít ke krátkodobému omezení tramvajové dopravy na levobřežní komunikaci v úseku Klárov – Čechův most – Štefánikův most – Nábřeží Kpt. Jaroše.

Videomapping na budově akademie věd u Národního divadla – sobota 16. listopadu 2019

Doporučujeme využít posílený provoz metra s výstupem ve stanici Národní třída.

V období od 17.30 hodin do 20.30 hodin bude přerušen provoz tramvají na Národní třídě a mostě Legií.

Linky číslo 2, 18, 22, 23 a 41 pojedou po pravém břehu přes Palackého a Jiráskovo náměstí na Staroměstskou, linka  číslo 9 bude v úseku Lazarská – Anděl odkloněna přes Myslíkovu, Jiráskovo a Palackého náměstí.

Korzo Národní – neděle 17. listopadu 2019

Na celou neděli se Národní třída promění v jednu velkou pěší zónu s bohatým programem pro všechny návštěvníky.

V rozsahu od 5.00 hodin do 24.00 hodin bude přerušen provoz tramvají na Národní třídě a mostě Legií. Linky 2, 9, 18, 22, 23 a 41 pojedou po shodných trasách jako v sobotu večer, nočního provozu tramvají se toto omezení nedotkne.

Studentský průvod – neděle 17. listopadu 2019

Stejně jako před 30 lety se kolem 14.00 hodin vydá studentský průvod na svoji trasu z Albertova přes Vyšehrad do centra města.

Na křižovatce Albertov je předpokládáno přerušení provozu tramvají přibližně od 14.30 hodin zhruba do 15.30 hodin.

Linky číslo 7, 14 a 18 pojedou přes I. P. Pavlova a Karlovo náměstí.

V úseku Otakarova – Divadlo Na Fidlovačce - Svatoplukova – Ostrčilovo náměstí bude v provozu náhradní autobusová doprava X7.

Koncert pro budoucnost – Václavské náměstí, neděle 17. listopadu 2019

Od 16.30 hodin přibližně do 22.00 hodin bude v horní části náměstí probíhat několik koncertů a projevů nejznámějších osobností kulturního a veřejného života.

Návštěvníkům tohoto vyvrcholení oslav doporučujeme přepravu metrem (stanice Muzeum a Můstek), jehož provoz bude rovněž posílen.

Tramvajové linky uprostřed Václavského náměstí (Jindřišská – Vodičkova) pojedou po svých pravidelných trasách.

V souvislosti s opakovanou videoprojekcí na budovu Národního muzea upozorňujeme řidiče individuální dopravy, že v rozsahu přibližně od 18.00 hodin do 23.00 hodin bude uzavřen západní jízdní pás ul. Wilsonovy (magistrála) mezi křižovatkami Bulhar a Žitná (tedy směr z Prahy 7 na Prahu 4).

Řidičům doporučujeme do tohoto úseku vůbec nevjíždět a volit objízdnou trasu, např. přes tunelový komplex.

Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s., se připojuje k těmto oslavám v rámci očekávaného zvládnutí akcí po stránce zajištění přepravy jejich účastníků. Všem návštěvníkům, ale i organizátorům přejeme bezkolizní průběh všech akcí a samozřejmě i přízeň počasí. Za podíl na přípravě děkujeme nejen pořadatelům, ale i orgánům státní správy, za očekávanou spolupráci o celém víkendu pak děkujeme především dopravní a pořádkové policii.
 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!