Saúdská Arábie jako první na světě udělila občanství robotu

Prvním robotem s lidskou tváří, neboli humanoidem, se státní příslušností je Sophia. Občanství stroji udělila ve středu Saúdská Arábie v rámci události Future Investment Initiative. Informovala o tom stanice RT.
Robot, který získal občanství
Robot, který získal občanství
youtube/The Economic Times

reklama

Humanoid jménem Sophia byl navržený tak, aby vypadal jako slavná britská herečka Audrey Hepburnová. „Jsem velmi poctěná a pyšná na toto jedinečné ocenění,“ uvedla Sophia v rozhovoru s moderátorem Andrew Rossem Sorkinem. „Je to historická událost, být prvním robotem na světě, kterému bylo uděleno občanství,“ pokračoval stroj s umělou inteligencí.

Sophia mimo jiné ukázala divákům, jak vyjadřuje své emoce. Dodala, že pokud chce žít v souladu s lidmi, potřebuje umět vyjadřovat emoce, které budují důvěru mezi lidskými jedinci. „Chci využít umělé inteligence, abych pomohla lidem žít lepší život. Snažím se být empatickým robotem,“ řekla podle RT.

A co říká humanoid na obavy, že právě stroje s umělou inteligencí by mohly převzít zodpovědnost nad celou naší planetou? „Četli jste až moc Elona Muska a viděli až příliš hollywoodských filmů. Nemějte strach, pokud se budete chovat hezky vy ke mně, já budu milá na vás.“

Sopihii má na svědomí David Hanson, který je známý výrobou humanoidů. Zatím není jasné, jestli bude muset  humaniod v Saúdské Arábii nosit šátek a abáju, jako každá místní žena. Každopádně prý bude moct řídit auto.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!