Saudská Arábie otevře leteckou školu pro ženy. Přihlášky podaly už stovky Saudek

Teprve v červnu se ženy v Saudské Arábii mohly radovat z povolení usednou za volat. Nyní už budou moci i za letecký knipl. Království pro ně vůbec poprvé otevře leteckou školu. Přihlášky do ní podle agentury Reuters podaly už stovky Saudek.
Saudská Arábie otevře leteckou škol pro ženy
Saudská Arábie otevře leteckou škol pro ženy
reprofoto Reuters

reklama

„Už nežijeme v době, kdy ženy směly pracovat jen v některých odvětvích. Pokud máte chuť a schopnosti, máte nyní otevřené všechny možnosti,“ uvedla pro agenturu Reuters jedna z uchazeček Dalál Jášárová. Podle ní dříve museli lidé kvůli leteckému výcviku cestovat do zahraničí. „To bylo pro ženy mnohem obtížnější než pro muže,“ upřesnila.

ilustrační foto

Ženy v Saúdské Arábii už můžou řídit auta. Osm pro nás běžných věcí jim je ale stále zapovězených

Ženy se budou učit pilovat ve městě Dammám, kde světový lídr leteckého výcviku Oxford Aviation Academy otevírá nové tréninkové středisko. Přihlášky podaly už stovky Saudek, které by od září měly začít s tréninkem. Zcela nová letecká akademie je součástí projektu za 300 milionů dolarů.

Království v minulém roce prošlo řadou pro Saudskou Arábii přinejmenším pokrokových změn. Pro ženy byl například zrušený zákaz řízení automobilu. Pozadu ale nezůstávají ani s hospodářskými reformami. Vše je přičítáno mladému korunnímu princi Muhammadu bin Salmánovi.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!