Schůzka Babiše a Zemana se odkládá

Premiér Andrej Babiš kvůli jednání v Bruselu již podruhé odložil schůzku s prezidentem Milošem Zemanem, která se měla konat dnes v osm hodin v Lánech. Sociální demokracie si tak na informace ohledně odvolání současného ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) bude muset počkat do čtvrtka, kdy by se měla dlouho avizovaná schůzka konečně uskutečnit.
Osobnosti roku 2018
Osobnosti roku 2018
profimedia.cz

reklama

Premiér Andrej Babiš se podle vlastních slov bude snažit přesvědčit českého prezidenta, aby vyhověl přání koaličního partnera, odvolal současného ministra kultury Staňka a zároveň jmenoval sociální demokracií navrženého kandidáta Michala Šmardu. Jan Hamáček (ČSSD) po jednání strany minulý týden situaci ohledně nejmenování označil „ústavní krizí“ a pohrozil, že pokud prezident nezačne konat, nebo pokud premiér na prezidenta nepodá kompetenční žalobu, tak může strana odejít z vlády.

Ovčáček média informoval prostřednictvím sociální sítě 

Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se tak mělo v brzké době stát, prezident Zeman na čtvrteční návštěvě Vysočiny řekl, že „Ústava ČR nestanovuje žádnou lhůtu, do kdy má prezident reagovat na návrh výměny ministra.“ Miloš Zeman také připomněl citát prezidenta Václava Havla, že „není automatem na podpisy“. Sociální demokracii navíc prezident pohrozil, že v případě žaloby na jeho osobu přeruší veškeré vyjednávání se stranou.

Staněk dnes vyvracel spekulace, že by podával více demisí

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!