Sedmnáctiletý mladík obviněn z pokusu o vraždu za shození šestiletého chlapce z 10. patra londýnské galerie Tate Modern

Sedmnáctiletý mladík, který je podezřelý z toho, že shodil šestiletého chlapce z vyhlídkové terasy desátého patra londýnské galerie Tate Modern, byl dnes policií obviněn z pokusu o vraždu. Ve svém prohlášení to podle agentury DPA uvedla londýnská metropolitní policie.
5. 8. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: MLADÍK SHODIL DÍTĚ Z VĚŽE LONDÝNSKÉ GALERIE
5. 8. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: MLADÍK SHODIL DÍTĚ Z VĚŽE LONDÝNSKÉ GALERIE

reklama

Policie byla do Tate Modern přivolána v neděli. Tehdy z vyhlídkové terasy v desátém patře spadl šestiletý chlapec francouzského občanství a dopadl na střechu v pátém patře. I díky tomu zřejmě chlapec pád přežil. Nyní je podle nejnovějších informací stále ve velmi vážném, byť údajně stabilizovaném, stavu.

Zábradlí ve výšce ramen. Náhoda jen málo pravděpodobná

„Všichni byli v šoku, protože viděli, jak ten chlapec padá. Dohadovali se, jak se to mohlo stát. Terasa má zábradlí zhruba v této výšce, tedy ve výšce ramen, takže to není nebezpečné a těžko může někdo jen tak spadnout,“ uvedla dříve svědkyně události Olga Malchevska.

Ahmed Hassan atentátník z londýnského metra foto youtube

Británie řeší případ „nevěsty ISIS“. Lze převychovat náboženské fanatiky?

Také britská policie krátce po incidentu dávala přednost variantě, že nešlo o náhodu, a kvůli podezření z pokusu o vraždu zadržela sedmnáctiletého mladíka. Údajný útočník, který měl šestileté dítě z vyhlídky shodit, byl podle svědků naprosto bez emocí.

Policie žádá o výpovědi svědky

Podle policie mezi útočníkem a obětí nejsou známy žádné vazby. Důstojníci žádají o pomoc s vyšetřováním svědky události. „Je to vyšetřováno jako izolovaná událost bez zjevného a zřetelného motivu,“ uvedl ve vyjádření zkušený policejní vyšetřovatel John Massey a dodal, že jeho tým je otevřen rozhovorům se svědky, kteří zaznamenali podezřele či znepokojivě se chovajícího mladíka v okamžicích před incidentem v blízkosti galerie.

O víkendech navštěvují galerii Tate Modern stovky turistů a rodin, přičemž vyhlídková terasa v desátém patře s výhledem na řeku Temži je oblíbenou atrakcí návštěvníků. Budova byla v minulém roce nejnavštěvovanější turistickou atrakcí ve Velké Británii s bezmála šesti miliony návštěvníků.

reklama

reklama