Servírka dostala výpověď kvůli obědu, který si vzala z práce domů

Tady Silvia Mecatiová pracovala.
Tady Silvia Mecatiová pracovala.
Daily Mail.com

reklama

Servírka v exkluzivním londýnském klubu byla vyhozena, když si chtěla odnést oběd domů. Majitelé klubu servírce Silvii Mecatiové prohledávali tašku i přesto, že club poskytuje pro zaměstnance jídlo zdarma.  

 

Zmíněný podnik je soukromý klub pro absolventy Oxbridge. A právě zde byla vyhozena servírka kvůli obědu, který si chtěla vzít s sebou domů, protože během dne neměla čas ho sníst.

Majitelé klubu Oxford a Cambridge v Pall Mall prohledali Silvii kabelku při odchodu z práce a našli uvnitř porci zeleninových lasagní. I přesto, že klub poskytoval zaměstnancům jídlo zdarma, 43letá číšnice byla obviněna z krádeže a byla propuštěna.

Soukromý členský klub argumentoval tím, že Mecatiová neměla žádné potvrzení od šéfkuchaře nebo manažera podniku, díky kterému by si oběd domů mohla odnést.

Servírka je podle očekávání naštvaná a apeluje na změnu rozhodnutí. Podle svých slov, mohou v klubu jíst jídlo v určitých hodinách, ve kterých ale neměla čas si oběd sníst. „Na obědě jsem si vzala kousek lasagní, ale neměla jsem čas je sníst, takže jsem je nechala na talíři. Na konci druhé směny jsem si je zabalila a dala do ledničky, protože jsem je nechtěla vyhazovat. Ale když jsem v noci odcházela, manažer mě požádal, zda mu můžu ukázat tašku. Za celé tři roky, co tu pracuji, se mě nikdo na prohlídku kabelky nezeptal,“ řekla Mecatiová.

Silvia Mecatiová byla zbavena své pracovní pozice hned následující den. Bylo jí nařízeno, ať si vyklidí svou skříňku a vrátí klíče.

V dopisu, který obdržela od klubu stojí, že její chování může být považováno za krádež, pokud nemá povolení vzít si jídlo s sebou mimo areál klubu. „Vašeho pochybení jsou tak závažná, že důvěra ve vás, jako v zaměstnance, byla klubem zcela ztracena,“ bylo uvedeno v její výpovědní smlouvě.

Paradoxem je, že zatímco členství může stát i více jak 36 tisíc korun ročně, slečna Silvia dostávala pouhých 240 korun na hodinu.

Silvie tvrdí, že byla vyhozena, aby nedostala bonus v hodnotě necelých 35 tisíc korun, který jí měli vyplatit v červenci, to znamená pouhý měsíc po výpovědi.

„Nikdy jsem neměla v zaměstnání problémy nebo bych snad nedodržovala pravidla. Byl to poslední kus lasagní, kuchyňská linka byla dávno uklizená. Byla to jen záminka, aby mě mohli vyhodit,“ řekla Silvia.

Disciplinární řízení bude pod vedením nezávislých osob, přesné datum dosud není známé.

Autor: Markéta Škorňová

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!