Šest mrtvých migrantů na řecko-turecké hranici. Podle patologa zemřeli na podchlazení

Dvě ženy a čtyři muži ve věku 18 až 30 let byli nalezeni mrtví na řecko-turecké hranici v oblasti řeky Evros. Patolog nemocnice v Alexandropolisu uvedl jako příčinu smrti podchlazení.
turecko-řecká hranice na řece Evros
turecko-řecká hranice na řece Evros
foto i-greece

reklama

Utečenci neměli u sebe žádné doklady a jejich identifikace je tím ztížená. Lékař jen novinářům sdělil, že obě ženy byly z Afriky. Zejména v noci zde teplota klesá pod bod mrazu.

Pohraniční region pojmenovaný po řece Evros se po dohodě EU a Turecka a po zostření kontrol na moři stal pro pašeráky lidí nejvyhledávanějším místem pro přechod hranice. I přes dvanáctikilometrovou zeď pašeráci našli „slabá“ místa, a to jižně od ostnatých zátarasů.

Calais trajekt

Migranti nalezení v chladírenském kamionu v Calais. Tentokrát měli štěstí

Řecká vláda v listopadu zesílila kontrolu a poslala na toto místo hranice dalších 400 pohraničníků a zintenzivnila kontrolu pomocí infračervených radarů. Za nejnebezpečnější se považuje zdejší přechod přes řeku, v níž se mnoho migrantů utopilo. Pašeráci na tomto úseku hranice nakládají desítky utečenců do automobilů, se kterými se pak řítí velkou rychlostí, aby unikli policejní kontrole, a tím zde vzniká velké množství dopravních nehod.

Na začátku listopadu bylo nalezeno 41 migrantů v chladírenském návěsu nákladního auta, které policisté zastavili na dálnici na severu Řecka.

reklama

reklama