Šestnáct utečenců nalezeno na trajektu v kontejneru mezi Francií a Irskem

Irské bezpečnostní orgány vyšetřují případ šestnácti uprchlíků, kteří se ukrývali v zapečetěném přívěsu nákladního auta na trajektu, který plul mezi Francií a Irskem.
trajekt Stena Line
trajekt Stena Line
foto Stena Line

reklama

Podle serveru Euronews byli migranti objeveni včera v nákladním automobilu na lodi Stena Horizon, která opustila ve středu v noci severofrancouzský přístav Cherbourg a ve čtvrtek odpoledne zakotvila v irském přístavu Rosslare. Utečenci byli objeveni během rutinní kontroly na palubě lodi. Migranti byli z kontejneru přesunuti do soukromého salonku, kde se po zbytek cesty o ně postarala posádka.

Podle zpráv jsou všichni nalezení migranti muži a jsou v dobrém zdravotním stavu.

Irská policie nyní vyšetřuje padesátiletého řidiče kamionů, který již pětadvacet let žije v Irsku.

Irský ministr spravedlnosti Charles Flanagan prohlásil, že je zděšen tímto případem, kdy byli nalezeni lidé v zapečetěném přívěsu.

K tomuto případu došlo jen krátce poté, co v úterý na trajektu plujícím z Nizozemska do Velké Británie bylo nalezeno 25 migrantů v „chladicím kontejneru“. 23 osob bylo převezeno na policejní stanici, zatím dva byli odvezeni do nemocnice.

V poslední době byl zaznamenán nejhorší případ minulý měsíc, kdy 39 vietnamských migrantů bylo nalezeno mrtvých v chladírenském nákladním automobilu.

Mrtví z kamionu

Umírám, chybí mi dech! V nákladním voze se 39 mrtvými mohli být Vietnamci

reklama

reklama