Sesuvy půdy, laviny nebo záplavy. Rakousko decimuje sněhová kalamita

V důsledku silného sněžení se část Rakouska potýká s hrozbami lavin, sesuvů půdy i rozvodnění řek či jezer. V souvislosti s kalamitou zemřel v alpské zemi jeden muž a dva lidé byli zraněni, informovala zahraniční média.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sněhová kalamita v Rakousku (zdroj: AP)

reklama

Masy sněhu komplikují situaci v Rakousku. V některých částech Rakouska byly v pondělí uzavřeny školy a řada silnic byla neprůjezdných. Asi osmdesátiletý muž zemřel poté, co byl jeho dům zasažen sesuvem půdy v Bad Kleinkirchheimu na jihu Rakouska, uvedla agentura AP.

Hrozí sesuvy půdy a rozvodnění řek

Narušeno bylo také několik vlakových tras a zhruba 2000 domovů bylo podle serveru Deutsche Welle několik hodin bez elektřiny.

Další sesuv půdy, který zničil dva domy, byl zaznamenán v Bad Gasteinu, který leží jižně od Salcburku. Dvě uvnitř pohřbené ženy naštěstí zachránili hasiči. Obě pak byly se zraněními odvezeny do nemocnice.

V Gurktalu v Korutanech zase kvůli rychle stoupající vodě v řece Gurk muselo asi sedmdesát hasičů evakuovat obyvatele patnácti objektů. Ve Štýrsku bylo z domovů kvůli obavám ze sesuvu půdy evakuováno přes třicet lidí.

 

Chaosu se nevyhnulo ani jižní Tyrolsko až přes hranice s Itálií. Pod vodou jsou po silných deštích stále italské Benátky. Sněžit v Rakousku začalo minulou středu, situace pak zvážněla o víkendu. I jinde v Evropě začíná neobvykle tvrdá zima, jeden život si sníh vyžádal ve Francii a Velká Británie zase hlásí rozsáhlé záplavy.

reklama

reklama