Setkání Babiše s Merkelovou: Desítky demonstrantů ho vypískaly, kancléřka označila vzájemné vztahy za výborné

Český premiér Andrej Babiš se dnes sešel v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Na přetřes přišla témata jako například přerozdělování uprchlíků, které i nadále zůstávají sporným bodem vztahů mezi Německem a Českou republikou, nebo rozpočet Evropské unie. Před sídlem navíc proti šéfovi české vlády demonstrovalo několik desítek lidí.
Český premiér Andrej Babiše se v Belíně sešel s německou kancléřkou Angelou Merkelovou

Český premiér Andrej Babiš je od svého jmenování do funkce na první oficiální návštěvě Německa. Kancléřka Angela Merkelová ho tak dnes po poledni v Berlíně přijala s vojenskými poctami. S úsměvem pak dodala, že jeho další návštěva už proběhne bez této ceremonie.

Před sídlem kancléřky se sešlo i podle odhadů reportéra FTV Prima zhruba 30 až 40 demonstrantů. Někteří z nich křičeli hesla jako „Babiš do vazby“ či „Babiš je hrozba Evropy“. Jiní zase sebou přinesli transparenty s podobnými nápisy nebo drželi českou a unijní vlajku.

Junckera pozlobil ischias. Na slavnostní ceremonii summitu NATO se potácel jako opilí

VIDEO: Juncker se na summitu NATO potácel jako opilý. Za vrávoravou chůzi prý mohl ischias

Přerozdělování uprchlíků je dál sporným bodem vztahů ČR a Německa

Společně pak hovořili například o evropských otázkách, vztahu EU a USA nebo přerozdělování uprchlíků, což zůstává sporným bodem vztahů mezi Českou republikou a Německem. Merkelová po setkání uvedla, že přestože společně spolupracují obě země velice dobře, na některých věcech se prostě neshodnout. 

Babiš pak upřesnil, že shodu nemají zejména v přerozdělování lidí z lodí směřujících k evropskému pobřeží. Podle něho si EU musí podle něj jasně definovat hranice schengenského prostoru. Odpoledne se má český premiér sejít ještě s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem.

reklama