Setkání Babiše s Merkelovou: Desítky demonstrantů ho vypískaly, kancléřka označila vzájemné vztahy za výborné

Český premiér Andrej Babiš se dnes sešel v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Na přetřes přišla témata jako například přerozdělování uprchlíků, které i nadále zůstávají sporným bodem vztahů mezi Německem a Českou republikou, nebo rozpočet Evropské unie. Před sídlem navíc proti šéfovi české vlády demonstrovalo několik desítek lidí.
Český premiér Andrej Babiše se v Belíně sešel s německou kancléřkou Angelou Merkelovou
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Český premiér Andrej Babiš je od svého jmenování do funkce na první oficiální návštěvě Německa. Kancléřka Angela Merkelová ho tak dnes po poledni v Berlíně přijala s vojenskými poctami. S úsměvem pak dodala, že jeho další návštěva už proběhne bez této ceremonie.

Před sídlem kancléřky se sešlo i podle odhadů reportéra FTV Prima zhruba 30 až 40 demonstrantů. Někteří z nich křičeli hesla jako „Babiš do vazby“ či „Babiš je hrozba Evropy“. Jiní zase sebou přinesli transparenty s podobnými nápisy nebo drželi českou a unijní vlajku.

Junckera pozlobil ischias. Na slavnostní ceremonii summitu NATO se potácel jako opilí

VIDEO: Juncker se na summitu NATO potácel jako opilý. Za vrávoravou chůzi prý mohl ischias

Přerozdělování uprchlíků je dál sporným bodem vztahů ČR a Německa

Společně pak hovořili například o evropských otázkách, vztahu EU a USA nebo přerozdělování uprchlíků, což zůstává sporným bodem vztahů mezi Českou republikou a Německem. Merkelová po setkání uvedla, že přestože společně spolupracují obě země velice dobře, na některých věcech se prostě neshodnout. 

Babiš pak upřesnil, že shodu nemají zejména v přerozdělování lidí z lodí směřujících k evropskému pobřeží. Podle něho si EU musí podle něj jasně definovat hranice schengenského prostoru. Odpoledne se má český premiér sejít ještě s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem.

Reklama
Reklama