Severním Německem se prohnala silná bouře. Vítr působil škody a zabíjel

Bouře Sebastian, která zasáhla sever Evropy, si v Německu během včerejšího řádění vyžádala tři oběti. Doprovázel ji vítr o rychlosti až 150 kilometrů za hodinu. Vyvrácené stromy způsobily výluky a zpoždění železničních spojů.
Sever Německa zasáhla silná bouře
Sever Německa zasáhla silná bouře
Youtube/N24

reklama

Orkán vyvracel stromy a bořil lešení. U pobřeží severního moře dosahoval rychlosti 140 kilometrů za hodinu, v pohoří Harz naměřili meteorologové ještě o 10 kilometrů větší rychlost, informoval internetový server stanice Deutsche Welle.

V Hamburku se včera ze sedmého patra budovy uvolnilo lešení, které zasáhlo kolemjdoucího muže. Ten v nemocnici těžkým zraněním podlehl. Rovněž v Hamburku byla nalezena další možná oběť bouře v Labi. Šlo o muže na invalidním vozíku, který sjel do řeky. Podle policie však není vyloučeno, že spáchal sebevraždu.

V západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko v lese u lázeňského města Brilon zabil 53letého zeměměřiče padající dvacetimetrový smrk. Bouře v regionu vyvrátila mnoho stromů, způsobila komplikace v železniční dopravě a poničila i několik automobilů a budov. Se zpožděním či úplným zrušením některých vlakových spojů se museli lidé na severu Německa potýkat ještě dnes ráno.

V Severním moři bylo zrušeno několik trajektových spojů. Před příchodem do Německa bouře sužovala i Nizozemsko. Na amsterodamském letišti Schiphol byly dočasně uzavřeny startovací a přistávací dráhy.

Meteorologové vydali varování před dalšími bouřkami, které by měly postihnout tentokrát jih Německa. Přívalové deště pak mohou způsobit záplavy a sesuvy půdy. Výstraha platí pro jih Hesenska, některé části Bádenska-Württemberska, Porýní-Falc a Sársko.

 

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

reklama

reklama