Sexualizace britských dětí? Dvě stovky základních škol v Británii zavedly lekce věnující se sebeuspokojování

Britští rodiče se bouří proti hodinám „sebestimulace“, které jsou nově součástí vzdělávání v oblasti sexuální výchovy na základních školách. Hodiny povzbuzují děti mezi šestým až desátým rokem věku v dotýkání se svých „intimních partií“ ve sprše nebo v posteli a naopak varují před tímto jednáním na veřejnosti. Informoval o tom server Daily Mirror.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Tyto lekce zahrnulo do svých programů přes 240 základních škol ve Velké Británii jako součást vzdělávací sexuální výchovy „Všechno o mně“.

Učební pomůcka vydaná jako součást programu instruuje děti o „pravidlech sebestimulování“. Sekce „Touching myself“ (dotýkání sebe) například radí dětem říkat, že „mnoho lidí se rádo lechtá/dráždí nebo hladí, což může být příjemné,“ včetně doteků na „intimních partiích“.

Je neslušné „dotýkat se“ ve třídě a jinde na veřejnosti

Manuál mimo jiné uvádí, že děti, které se dotýkají svých intimních partií, jsou „opravdu velmi normální“, dokonce i když se „někteří lidé možná rozčilují nebo říkají, že je to sprosté“. Příručka dětí také varuje, že je „neslušné“ dotýkat se sebe ve třídě nebo na jiných veřejných místech. Mládeži je dána rada, že by to měli dělat pouze když jsou sami „třeba ve vaně, ve sprše nebo v posteli“.

Řada šokovaných rodičů na program udeřila s tím, že tak malé děti by neměly být vystaveny tématům jako masturbace, a někteří z nich dokonce vzali děti ze školy, když byly tyto hodiny vyučovány.

Nazývají to sebedotýkáním, ale mluví o masturbaci

„Tato sexualizace našich dětí je absolutně nevhodná,“ uvedl například Matthew Seymour pro Daily Mail. „Nazývají to sebedotýkáním a nechtějí použít termín masturbace, ale když si to přečtete, je to přesně to, o čem mluví.“

Program pobouřil rovněž konzervativního poslance Davida Daviese: „Tyto hodiny jdou nad rámec toho, co vytváří vláda, a účinně sexualizují velmi malé děti.“

Někteří vzdělávací experti a učitelé se shodují, že formulace v rámci tohoto programu je „příliš vágní“ a není vhodná pro základní školy. Oblastní rada hrabství Warwickshire na druhou stranu tvrdí, že lekce jednoduše mladým studentům řeknou, jak „rozlišovat mezi vhodným a nevhodným dotýkáním“. A program také prý ukazuje rozdíl mezi veřejným a soukromým chováním.

Jeden z autorů programu a vzdělávací poradce Jonny Hunt kritiku odvrací: „Jakkoliv nepohodlné to dospělí mohou shledávat, děti všech věkových skupin čas od času samy sebe stimulují.“

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!