Sexuální narážky? Ve Francii vás můžou přijít pěkně draho!

Francouzská vláda zveřejnila své plány na zavedení pokut ve výši až 750 eur (přibližně 19 tisíc korun) za sexuální obtěžování žen na veřejnosti. Země galského kohouta tím chce dát jasně najevo svůj boj proti sexuálnímu zneužívání. Autorkou návrhu je ministryně pro rovné příležitosti Marléne Shiappaová. Informace uvedl server RT
ilustrační foto
ilustrační foto

reklama

Svým návrhem Shiappaová podpořila kampaň #MeToo, která již několik měsíců otřásá společností. A podporu ji vyjádřil i francouzský prezident Emmanuel Macron. Podle něj by měly být pokutovány všechny urážlivé a ponižující útoky sexuálního charakteru, kterých se dotyčný dopustí na veřejnosti. „Ženy se nesmí bát svobodně se pohybovat venku,“ dodal.

Pokuta by podle ministryně pro rovné příležitosti měla být ve výši od 90 do 750 eur. „Výše pokuty se pohybuje v takovém rozmezí, aby částka byla dostatečně vysoká, ale zároveň byl dotyčný schopen ji na místě zaplatit,“ říká Shiappová.

Kalba u Charlieho Sheena

Hollywood vymazává z filmů slavné herce obviněné ze sexuálního zneužívání! Kdo všechno zmizí?

Návrh samozřejmě čelí i kritice. Odpůrcům vadí především fakt, že bude velmi náročné chytit pachatele při činu. I přesto s blokovými pokutami za sexuální obtěžování souhlasí 90 procent Francouzů, jak vyplývá z průzkumu společnosti Ifop.

Součástí návrhu je také posunutí hranice v prodloužení promlčecí lhůty trestného činu pohlavního zneužívání dětí, které by se tak mohly dovolávat spravedlnosti až do svých 48 let. V současnosti přitom ve Francii platí dvacetiletá lhůta, během níž se mohou oběti sexuálního násilí obrátit na policii a domoci se potrestání viníků.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!