Šílené směsici drog holdují příslušníci britského královského námořnictva

Když se Británie dostala do konfliktu s Íránem, konstatovala, že její královské loďstvo je příliš malé na to, aby se pustilo do válečného měření sil. Pro dřívější pýchu Británie přišla další černá až morová rána - zpráva. Mladší příslušníci královských námořních sil berou drogy.
britská fregata koláž
britská fregata koláž
koláž TV Prima

reklama

Droga třídy B (amfetaminy, konopné drogy) je podle informací serveru Daily Mail oblíbená mezi mladšími námořníky na lodích a ponorkách královského loďstva. V Británii jsou drogy děleny do tří tříd, kde třída A - LSD, heroin, kokain - je nejzávažnější. Navíc se se zprávami v britských médiích objevily zároveň kompromitující fotografie, na kterých jsou vidět uniformovaní příslušníci námořnictva, jak berou neznámý bílý prášek. Britští novináři předpokládají, že se jedná o směs dvou substancí, která je v současnosti velice populární. Tato směs narkotik jenom během jednoho měsíce způsobila v nočních klubech smrt sedmi mladých lidí.

Britská média před několika hodinami publikovala upozornění námořníkům britské flotily vydané vyšším důstojníkem Seanem Bradym, ve kterém se píše: „Jestliže v některých oblastech života lze tolerovat užívání drog, u námořnictva, kde život lidí závisí na spolehlivosti každého člena týmu, to není přípustné. Zneužití drog je nezákonné a neslučitelné s povinnostmi služby u námořnictva. Berte to jako varování!“

Britské ministerstvo obrany uvedlo, že varování se týká drogy ketamin a bylo vydáno jako součást denních příkazů britských námořních sil.

Daily Mail píše, že vysocí představitelé královského loďstva mají obavy z toho, že mezi mladšími členy posádek je rozšířeno užívání drog. Údajně se vyskytly případy, kdy námořníci sloužící u jaderných ponorek neprošli lékařskou prohlídkou pro užívání drog.

Uváděný ketamin se v medicíně kontrolovaně používá jako prostředek na úlevu od bolesti nebo k léčbě depresí. Stejná látka používaná jako šílená směska s kokainem způsobila v nočních klubech v Londýně a Essexu několik úmrtí. Jde o velice nebezpečnou záležitost.

 

Mirko Radušević

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!