Silné bouřky se přesunují na sever. Na horách můžou padat i kroupy

Meteorologové pro pondělí vydali výstrahu před silnými bouřkami, které se mohou objevit hlavně na severovýchodě naší republiky. I tentokrát by je měl provázet přívalový déšť a na horách dokonce kroupy. Během týdne nás pak čekají teploty atakující tropických 30 stupňů.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Meteorologové pro pondělní den vydali varování kvůli silným bouřkám. „V severovýchodní polovině území se v pondělí ojediněle vyskytnou i silné bouřky, doprovázené úhrny srážek kolem 30 mm zejména v místech, kde se bouřky budou udržovat téměř bez postupu,“ varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMU).  

Úterý pak bude ve znamení jasné až polojasné oblohy. Na Moravě a ve Slezsku během dne oblačno a místy zataženo, na zbylém území ČR se ojediněle vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 24 do 28°C, ve výšce nad tisíc metrl nad mořem kolem 20°C.

I ve středu bude jasno až polojasno. Během dne se ale při zvětšené oblačnosti mohou objevit ojediněle přeháňky nebo bouřky a to zejména na jihu a jihozápadě našeho území. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 23 a 27°C. Na severovýchodě pak nepřesáhne 22°C.

U Travčic na Litoměřicku se možná prohnalo tornádo

U Travčic na Litoměřicku se možná prohnalo tornádo. Experti vyjeli na průzkum místa

Konec pracovního týdne s sebou opět přinese silné bouřky

Podobně to bude vypadat i ve čtvrtek. I tentokrát nás čeká jasná až polojasná obloha a teploty pohybující se kolem 24 až 28°C. Na jihozápadě a severozápadě našeho území se ale mohou místy ojediněle objevit přeháňky nebo bouřky.

Koncem pracovního týdne podle meteorologů pravděpodobně přeháněk a bouřek znovu výrazněji přibude a ojediněle se opět mohou vyskytnout i silné bouřky. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 25 a 29°C.

reklama

reklama