Silně osobní a lidské, nebo nechutné? Klenotnice vyrábí šperky z mateřského mléka

Německá šperkařka Melanie Kaeppleová z Duisburgu je podle všeho první výrobkyní šperků, která pro tvorbu svých klenotů jako jsou náramky nebo přívěsky používá netradičního materiálu – lidského mateřského mléka. O netradiční šperkařce informovala agentura DPA.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Pokud jde o jedlé oblečení, nikdo to nejspíš nedotáhne dál, než se to povedlo americké zpěvačce Lady Gaga, která svého času doslova šokovala celý svět, když se oblékla do svých nechvalně slavných šatů vyrobených z masa.

Připomínka jedinečného období kojení

Nicméně doposud jsme prakticky neslyšeli o výrobě šperků za použití mateřského mléka z ženských prsů. Šperkařka říká, že myšlenkou, která stojí za jejími takzvanými „mléčnými klenoty“, je dát matkám šanci zapamatovat si období kojení „v podobě nádherného a velice osobního šperku“.

Nový trend - šperky z pupečníku

Nový trend mezi maminkami: Šperky z pupečníku miminka

Zainteresované matky mohou Melanii poslat několik kapek svého mléka, které designérka usuší a smíchá s pryskyřicí a dalšími zpevňovacími materiály potřebnými pro výrobu konkrétního klenotu. Do konečného tvaru je pak šperk pískován. Pokud by zájemci chtěli mít svůj klenot ještě osobnější, je možné přidat rovněž dětské vlasy nebo malý kousek pupeční šňůry.

Navzdory určité vlně kritiky je o šperky nebývalý zájem

Na sociálních sítích se v souvislosti s výrobou šperků a přívěsků z tohoto jedinečného materiálu zvedla rovněž určitá míra kritiky. Někteří vidí celou myšlenku jako nechutnou, jiní zase míní, že jsou stigmatizovány matky, které se rozhodnou své děti nekojit.

Podle samotné klenotnice je však o její práci takový zájem, že své zákazníky musí vybírat prakticky jako v loterii.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!