Silné sněžení a náledí zapříčinilo v Německu stovky dopravních nehod

4. 12. 2017 ZPRÁVY: SILNÉ SNĚŽENÍ A NÁLEDÍ ZAPŘÍČINILY V NĚMECKU STOVKY DOPRAVNÍCH NEHOD
4. 12. 2017 ZPRÁVY: SILNÉ SNĚŽENÍ A NÁLEDÍ ZAPŘÍČINILY V NĚMECKU STOVKY DOPRAVNÍCH NEHOD

reklama

I v Německu kvůli počasí v noci na pondělí zažívali řidiči na silnicích pěkné drama. Silné sněžení a namrzlé silnice byly příčinou stovek nehod. Nejvážnější byla situace v Bavorsku, ale problémy měli motoristé i v dalších spolkových zemích.

Jen v Bavorsku vyjížděli policisté k více než pěti stovkám dopravních nehod, šlo nejen o drobné kolize, ale i tragické srážky na namrzlých a zasněžených silnicích, které si vybraly i několik obětí na životech.

Na dálnici u Kulmbachu zemřela po střetu dvou aut osmnáctiletá spolujezdkyně, při další srážce u Norimberka pak zahynul třiadvacetiletý řidič. „Řidiči by měli být maximálně opatrní, brzdit na takovémto povrchu se totiž prakticky nedá,“ uvedl dopravní policista Torsten Bittermann.

Vážná nehoda se stala i na silnici v Porýní-Falzu

Vážná nehoda se stala také na okresní silnici v Porýní-Falzu, kde jeden z řidičů kvůli hustému sněžení ztratil nad svým vozem kontrolu a přejel do protisměru. „Při nehodě se čelně střetla dvě auta a jejich posádky utrpěly těžká zranění. Celkem se jedná o 4 dospělé a dvě děti ve věku 7 let a 10 měsíců. Právě desetiměsíční kojenec je na tom nejhůře. Lékaři ho museli na místě oživovat,“ upřesnil velitel zásahu Oswald Wagner.

V Bavorsku také zvýšili stupeň lavinového nebezpečí na třetí z pětibodové stupnice. Na horách totiž vydatně sněžní a ve výškách nad 1600 metrů hrozí, že se masy sněhu dají na teplejším podloží do pohybu.

reklama

reklama