„Silné sperma“ může oplodnit nic netušící ženy v bazénech, tvrdila indonéská šéfka komise pro ochranu dětí. Nyní čelí výzvám k rezignaci

„Ženám a dívkám v bazénech hrozí nebezpečí oplodnění od mužů, kteří mají velmi silné sperma,“ tak zněl veřejný výrok Sitti Hikmawattyové, indonéské šéfky komise pro ochranu dětí (KPAI). Ten pronesla Hikmawattyová minulý týden v rozhovoru pro tamní zpravodajský server Tribun Jakarta, což okamžitě vyvolalo záporné reakce pochybující o tom, zda je šéfka KPAI skutečně ženou na svém místě. Nyní ze strany veřejnosti a lékařů čelí výzvám, aby raději rezignovala.
ilustrační obrázek
ilustrační obrázek
pixabay.com

reklama

„I bez pronikání mohou být muži sexuálně vzrušeni [ženami v bazénu] a ejakulovat, což následně může způsobit těhotenství,“ řekla pro Tribun Jakarta Hikmawattyová. Kde se vzaly její neopodstatněné obavy, však dále nevysvětlila. Podle agentury Jakarta Post uvedl ředitel asociace indických lékařů (IDI), že je vyloučeno, aby byly ženy oplodněny bez pohlavního styku v bazénu.

Populární lékař a influencer zabývající se zdravím, v Indonésii známý jako Blog Dokter, uvedl v reakci na tvrzení Hikmawattyové: „Ještě jednou vám připomínám, že pokud nerozumíte zdravotním problémům, je lepší být zticha. Vaše výroky veřejnosti způsobují úzkost a paniku,“ nebral si servítky. Dále zdůraznil, že i kdyby se ejakulát v bazénu vyskytoval, sperma v chlorované vodě nepřežije a nebude tedy logicky schopno oplodnění, uvedl Independent.

Sitti Hikmawattyová se v neděli za své tvrzení omluvila a uvedla, že šlo pouze o její osobní názor, nikoli o názor celé KPAI. Narážela tak na vlnu kritiky ze strany veřejnosti, která tvrdila, že tímto výrokem udělala Hikmawattyová hlupáka nejen ze sebe, ale i ze všech členů komise.

reklama

reklama