Skandál slovenského ministra: Opilý nafackoval obsluze, po zveřejnění incidentu podal demisi

Slovenský ministr životního prostředí László Sólymos po svém středečním incidentu podal demisi. Se svým bratrem se opili v čínské restauraci v centru Bratislavy. V opilosti se oba chovali agresivně. Policie, která sourozence zadržela, v případu zahájila trestní stíhání.
László Sólymos
László Sólymos
archiv Wikipedie

László Sólymos za malou koaliční stranu Most-Híd se podle informací slovenského portálu se se svým bratrem choval agresivně. Dvojice po obsluze házela peníze a jednoho z Asijců v restauraci ministr dokonce napadl a dal mu facku. S personálem se dvojice pohádala a následně byla z podniku vyhnána. Na truc ministrův bratr prokopl prosklené dveře. Škoda se pohybuje kolem 25 000 korun.

Ministr své činy odůvodnil tím, že v rodině prožívá těžké období. Podle serveru Plus7dni.sk prý také vykřikoval, že mu umírá matka. „Selhal jsem. Všechny škody, které jsem způsobil, samozřejmě uhradím. Majitelům restaurace se omlouvám. Omlouvám se každému, koho se mé chování právem dotklo,“ řekl Sólymos před novináři.

Podle policie byl dokonce jeden ze zaměstnanců restaurace odvezen k ošetření do nemocnice. Případ policie vyšetřuje pro podezření z výtržnictví a z poškozování cizí věci.

 

Demise

Opilecká aféra nakonec ministra stála post. Demisi ministr ohlásil v probíhající kampani před únorovými parlamentními volbami. Jeho strana Most-Híd by se ale podle průzkumu veřejného mínění do parlamentu nedostala. Z pozice ministra prosadil například zálohování plastových lahví a plechovek s nápoji.

Premiér Peter Pellegrini Sólymosovo rozhodnutí odstoupit z funkce ministra označil za gesto politické kultury.

reklama