Ski resort Kronplatz – poklad v Jižním Tyrolsku

Zima se blíží a nejraději byste už vyndali lyže ze sklepů a půd, nabrousili hrany snowboardů či zkontrolovali telemarková vázání, abyste, zase po více než půl roce, zažili ten úžasný pocit ze sjezdu po širokých zasněžených sjezdovkách? Mám pro vás dobrou zprávu, na horách již sněží a Kronplatz je na turisty opět skvěle připraven.
Ski resort Kronplatz – poklad v Jižním Tyrolsku
Ski resort Kronplatz – poklad v Jižním Tyrolsku

reklama

Malebné lyžařské středisko Kronplatz leží pouze 607 km od Brna a 670 km od Prahy. Nachází se v nádherném údolí Pustertal, v Jižním Tyrolsku a nabízí 119 km sjezdovek. Nejvíce z nich je modrých, ale najdete zde i slušný počet sjezdovek červených a několik poctivých černých. Resort se nachází v nadmořské výšce mezi 900 a 2275 m n.m. a lyžuje se tu již od konce listopadu.

Pohled na Bruneck z Kronplatzu, Itálie
Autor: ;wikipedia commons Pohled na Bruneck z Kronplatzu, Itálie

Čeká tu na vás pohodová atmosféra a krásné výhledy. V lyžařském středisku se nachází moderní kabinky, takže se nemusíte bát dlouhých vleků, ze kterých vás budou bolet nohy. Kronplatz nabízí také snowpark, a i milovníci nočního lyžování nebudou zklamaní. V úterý, a od čtvrtka do neděle jsou ve večerních hodinách otevřeny osvětlené sjezdovky. Na Cianross a Korer můžete dokonce vyrazit na noční sáňkování.

Ski resort Kronplatz, Jižní Tyrolsko
Ski resort Kronplatz, Jižní Tyrolsko

Areál ideální pro rodiny s dětmi

Dětský park, cvičná louka a velký počet širokých modrých sjezdovek jsou přímo ideální pro rodinnou dovolenou. Lyžování si však užijí i rodiče, ať už jsou středně pokročilí, nebo patří mezi velmi zdatné lyžaře.

Sjezdovky jsou opravdu široké, Kronplatz, Itálie
Sjezdovky jsou opravdu široké, Kronplatz, Itálie

Pokud máte rádi sáňkování, můžete vzít děti po lyžování na jednu z mnoha sáňkařských drah. V této oblasti Alp si budete připadat jako v ráji. Některé sáňkařské dráhy jsou otevřené dokonce i v noci.

Kdy vyrazit?

Kronplatz je střediskem, kde si můžete být takřka jisti, že na sjezdovkách bude ležet sníh. I v případě, že v okolí není po sněhu ani památky, zasněžovací děla jedou na plno. Proto se do střediska jezdí již od konce listopadu a většinou zde leží sníh až do druhé půlky dubna. V těchto obdobích je zde také nejméně lidí, což je velmi příjemné. Budete mít středisko takřka sami pro sebe.

Co všechno se dá na Kronplatze dělat?

Pokud si chcete odpočinout od lyžování či snowboardingu na sjezdovce, vyrazte na skialpy či splitboard. V případě, že nepatříte mezi zkušené sportovce, kteří se vyznají v otázkách lavinové bezpečnosti a plánování výletů, domluvte si místního vůdce. Vyzkoušet můžete také sněžnice nebo jeden z běžkařských okruhů.

Až si budete chtít odpočinout od fyzické aktivity, zrelaxujte ve vířivce, zaplavte si v bazénu a zahřejte se v sauně. Vše najdete v aquaparku Cron4.

V případě, že budete mít chuť na kulturu, zajeďte si do městečka Bruneck, které bylo založené již ve 13.století. Dominantou města je zámek, ve kterém se nachází muzeum horolezce Reinholda Messnera.

Gastronomie a ubytování

Stejně jako ke Kronplatzu patří lyžování, patří k němu i lokální produkce farmářů, kterou si zamilujete hned po příjezdu do oblasti. Těšit se můžete mimo jiné na místní sýry a nejrůznější uzeniny.

Těšte se na místní speciality, Kronplatz, Itálie
Těšte se na místní speciality, Kronplatz, Itálie

Na sjezdovkách najdete velký počet restaurací v horských chatách s terasami a samozřejmě aprés-ski bary, kde si nezapomeňte dát Bombardino.

Areál je plný příjemných horských chat s teráskami, Kronplatz, Itálie
Areál je plný příjemných horských chat s teráskami, Kronplatz, Itálie

Ubytovacích kapacit je v okolních vesničkách dostatek, ale v průběhu sezóny se mohou rychle zaplnit. Proto je lepší si pokoje zarezervovat. Jednoduše to můžete provést přes portál kamkam.eu, který nabízí v oblasti mnoho ubytovacích kapacit.

Pokud si chcete užít pohodlí a hledáte klidný hotel s moderním designem a domácí atmosférou, vyzkoušejte Gourmet and Boutique Hotel Tanzer.

Nejlepší akce v oblasti

Každoročně se v této oblasti koná mnoho zajímavých akcí jako vánoční trhy v Brunecku, světový pohár v biatlonu, mezinárodní snowfestival a také

FIS Světový a Evropský pohár

Přijeďte fandit na FIS Evropský pohár ve slalomu, který se letos na Kronplatze jede 16.12.2017. V lednu se můžete těšit na Světový pohár AUDI FIS SKI.

Snow volejbal

Máte rádi volejbal? V rámci evropské tour Snow Volleyballu je ve středisku Kronplatz každoročně pořádán turnaj, na který jezdí kvalitní hráči z celého světa. Hraje se podle pravidel plážového volejbalu, jenže na sněhu.

Locknfest

Konec sezóny se tu slaví ve velkém. Těšit se můžete na koncerty a mnoho zábavy, jako například sjezd na čemkoli s dojezdem přes vytvořené jezírko.

Zaujalo vás středisko Kronplatz? Tak si rychle zarezervujte ubytování a naplánujte si prodloužený víkend, sezóna začíná již 25.11.2017

Komerční sdělení

reklama

reklama