Školní učebnice v Saúdské Arábii podněcují nenávist k židům, křesťanům a homosexuálům. Tabu není ani bití žen

Navzdory závazku Saúdské Arábie, že pod korunním princem Mohammedem Bin Salmanem provede radikální změny a „modernizaci“ svého sociálního a náboženského zřízení, obsahují podle zjištění zprávy školní osnovy Saúdské Arábie například pasáže, které nabádají k nenávisti k židům, křesťanům a homosexuálům. Uvádějí také, že bití žen je „přípustné, pokud je to nutné“.
Školní učebnice, které anayzovala Liga proti hanobení, mají podle této organizace „významnou mezinárodní stopu“ a evidentně jsou používané také v dalších zemích Afriky, Evropy a části Asie.
David Andrew Weinberg, ředitel mezinárodních vztahů organizace ADL ve Washingtonu a autor zprávy, uvedl: „Saúdská Arábie provedla v posledních letech některé nepochybně významné sociální a náboženské reformy, ale takové kroky teď musí směřovat také k řešení nenávistných invektiv, které jsou určeny nové generaci Saúdů proti židům, křesťanům a jiným skupinám.“
Podle výkonného ředitele ADL Jonathana Greenblatta musí Spojené státy americké svého spojence pozvednout na vyšší úroveň. „Spojené státy se nemůžou dívat stranou, zatímco Saúdská Arábie rok co rok ve svých vzdělávacích materiálech pro děti uvádí antisemitské pasáže."