Školní výlet se změnil v peklo: Při bleskových povodních v Izraeli zahynulo deset studentů

Dva zaměstnanci izraelské školy byli zatčeni poté, co při bleskových záplavách přišlo na školním výletě o život deset studentů. Nečekané povodně překvapily izraelský region Arava. Informace poskytl server BBC.
Bleskové povodně v Izraeli
Bleskové povodně v Izraeli
Twitter/The Times of Israel

reklama

K neštěstí došlo ve čtvrtek při túře v poušti Negev, na kterou se vydali učitelé a studenti z vojenské akademie v Tel Avivu.  Náročný výšlap byl součástí školního výletu a měl sloužit jako přípravné cvičení pro budoucí vojáky. Nikdo ale nečekal, že se strhnou silné přívalové deště.

Na záchraně studentů se podílela místní policie, letectvo a zdravotnický tým. Povodně usmrtily deset studentů z celkové skupiny pětadvaceti lidí. Mezi mrtvými bylo devět dívek a jeden chlapec ve věku 17 a 18 let.

Policie zatkla dva zaměstnance akademie pro podezření ze zavinění smrti z nedbalosti. Jedním ze zadržených je i ředitel zmíněné vojenské akademie.

 

Podle jednoho z přeživších byla smrtící vlna nejméně tři metry vysoká. „Držel jsem jednu ze svých spolužaček, ale proud vody byl příliš silný, neudržel jsem ji a zmizela mi před očima,“ tlumočil novinářům slova jednoho ze studentů jeho otec.

Místní úřady již vydaly varování, aby se občané vyhnuli této oblasti právě kvůli možnému nebezpečí, které je spojené s bleskovými povodněmi. K tragédii se vyjádřil i izraelský premiér Benjamin Netanjahu s tím, že celá země soucítí s rodinami zesnulých mladých lidí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!