Školy v Keni pravidelně napadají žháři. Při posledním požáru zemřelo 9 studentů

Dívky z podpálené školy v Keni
Dívky z podpálené školy v Keni
Youtube/K24TV

reklama

Oheň, který zabil devět studentů a několik dalších zranil, nebyl náhodný. Žhářské útoky na školy v Keni jsou poměrně časté. Jen za loňský rok jich bylo více než 100.

Požár v dívčí škole Moi Girls v hlavním městě Keni Nairobi vypukl v sobotu kolem 2. hodiny ranní místního času. O tom, že incident nebyl náhodný a za tragédií stojí žhář, informoval v pondělí veřejnost keňský ministr školství Fred Matiang´i. Dodal, že k podobným útokům dochází ve školách v různých částech Keni.

Útoky jsou pravděpodobně spojené se spory ohledně pracovních míst ve školách. Tyto pozice jsou na místní podmínky zpravidla dobře placené a to je důvod, který v lidech může vyvolat negativní emoce.Podobné požáry byly hlášeny také ve školách pobřežního města Mombasa a v Kisumu na západě země.

Žhářství v Keni
Autor: youtube/Sports News Today Žhářství v Keni

Policie, která vyšetřuje tragický požár, má prý hned několik indicií, které mají vést ke konkrétním podezřelým, řekl Matiang´i.

Žhářské útoky nejsou v Keni ničím výjimečným. Důkazem je loňský rok, kdy se více jak 100 škol po celé zemi stalo terčem žhářům. 

reklama

reklama