Škrcení, bití, lidé zamknutí v kajutách. Tak vypadal průběh hororové výletní plavby

Zaplatili nemalé peníze za dovolenou, místo odpočinku se ale museli bát o své zdraví. Výletní plavbu na lodi Carnival Legend po jižním Pacifiku provázely útoky členů jedné rodiny na ostatní pasažéry. Vše zašlo až tak daleko, že loď musela neplánovaně přistát a policie z ní vyvedla 23 lidí.
Výletní loď Carnival Legend
@carnivallegendcruises

reklama

Výletní plavidlo mělo namířeno z Melbourne na tichomořský ostrov Nová Kaledonie a zpět. Plavba měla trvat 10 dnů. Jenže výlet hned od počátku provázely problémy s některými hosty, které později vyústily do rvaček. Pasažér Jarrah Bolitho uvedl pro australskou stanici ABC, že viděl minimálně tři různé bitky. „Jeden muž tam kouřil vedle schodiště. Tři z toho gangu přišli dolu a bezdůvodně ho napadli. Jeden ho zezadu škrtil, další ho mlátil do hlavy a třetí se mu snažil strhnout tričko.“

„Ženy i děti byly zapleteny do těch rvaček… Já jsem dostal ránu do obličeje, když jsem bránil svoji snoubenku,“ popsal pro News.com.au dění na lodi další ze svědků násilností. „Hon na lidi“, jak průběh plavby popsal jiný cestující, trval několik dnů. Pasažéři prý čelili dokonce vyhrůžkám pobodáním či hozením přes palubu.

Cestující se báli vyjít z kajuty

Někteří cestující se tak zamkli v kajutách a nikam nevycházeli. „Báli jsme se kamkoliv jít,“ řekla stanici 3AW Kellie Petersonová, která byla na lodi s manželem a třemi dětmi. I oni se stali terčem útočníků, naštěstí schytali jen pár ošklivých slov. „Viděla jsem ale mnoho lidí s rozbitými hlavami a obvazy všude po těle,“ vylíčila hororovou plavbu.

Ochranka na lodi nakonec nejagresivnější muže zadržela a během neplánované zastávky ve městě Eden si je vyzvedli policisté. „V pátek okolo 13:30 jsme z lodě vyvedli šest mužů a tři nezletilé mladíky. Dalších 14 pasažérů včetně žen a dětí také opustilo palubu,“ uvedla ve svém prohlášení policie Nového Jižního Walesu s tím, že celá skupina byla následně převezena do Canberry. Jestli budou vznesena nějaká obvinění, ale policie neprozradila. Vyšetřování prý stále pokračuje.

Společnost Carnival Cruise Line, která plavbu organizovala, prohlásila, že připravuje své vlastní vyšetřování. To se bude týkat i členů ochranky, kteří jsou na záběrech vidět, jak kopou do ležících hostů nebo se snaží velice nešetrně znemožnit  jiným cestujícím natáčet incidenty. Firma už se také pasažérům omluvila a jako kompenzaci jim nabídla 25% slevu na případnou příští plavbu.

Jestli si tím společnost udobří naštvané klienty, ale není vůbec jisté. „Už nikdy s nimi nepojedu. Těch 25 % na příští plavbu je pro mě naprosto neakceptovatelných,“ uvedl pro agenturu AAP cestující Mark Morrison, na kterého omluva Carnival Cruise Line rozhodně nezapůsobila. Jen pro představu, nejlevnější lístky na tuto „divokou“ plavbu se prodávaly za 999 australských dolarů (přibližně 16 tisíc korun).

reklama

reklama