Skupina vězňů ze Severní Karolíny se neúspěšně pokusila o útěk. Zemřeli přitom dva dozorci

Dva bachaři ve vězení v Severní Karolíně zemřeli poté, co se skupinka vězňů pokusila o útěk. Vězni měli před svým plánovaným útěkem založit požár, který se stal dozorcům osudný. O incidentu informovala stanice ABC 8News.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto)
instagram.com/banckok

reklama

Justin Smith (35) a Veronica Dardenová (50) zemřeli poté, co se ve vězeňském komplexu Pasquotank pokusila skupina trestanců o útěk. Vězni v budově založili požár. Když byly první plameny vcelku rychle uhašeny, vězni nelenili a založili další. Právě požár pak pravděpodobně způsobil smrt dvou dozorců, další tři leží v nemocnici ve vážném stavu.

Podrobné informace týkající se úmrtí Dardenové a Smitha je předmětem šetření. Útěk z vězení trestancům nevyšel a ze zařízení se rozhodně jen tak nedostanou.

K celé tragédii se vyjádřil i guvernér Severní Karolíny Roy Cooper. Ten vzdal hold všem bachařům. „Dozorci vykonávají těžkou a náročnou práci, která je pro naši bezpečnost velmi důležitá a nepostradatelná. Jsme vděčni padlým zaměstnancům za jejich službu a přejeme upřímnou soustrast rodinám, přátelům a kolegům obětí,“ uvedl.

Věznice Pasquotank v Elizabeth City má 725 vězňů a patří k zařízením s vysokou ostrahou. 

reklama

reklama