Skynews: Patolog tvrdí, že Jeffrey Epstein byl zavražděn

kauza Jeffrey Epstein
kauza Jeffrey Epstein
foto youtube foxnews
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zámožný americký byznysmen Jeffrey Epstein, který byl obviněn ze zneužívání nezletilých dívek a měl úzké vazby na bohaté a mocné lidi v USA i mimo ně, byl letos 10. srpna nalezen mrtvý ve vyšetřovací vazbě. Údajně měl spáchat sebevraždu. Podle jiného patologa byl ale zavražděn.

V srpnu vrchní newyorský vyšetřující patolog konstatoval sebevraždu. TV Sky News přichází se svědectvím jiného vyšetřujícího lékaře, Michaela Badena. Toho si najal bratr zesnulého podnikatele a přizvaný forenzní patolog mluví, že místo sebevraždy je zde podezření na „vraždu uškrcením“.

Michael Baden je bývalým hlavním newyorským vyšetřujícím lékařem, který se účastnil vyšetřování případu a již tehdy tvrdil, že vyšetření „svědčí spíše o vražedném zabití“. „Myslím, že důkazy svědčí spíše o vraždě, než o sebevraždě,“ řekl tehdy Baden pro FoxNews a dodal, že zlomeniny na krku, které Epstein utrpěl, „jsou pro sebevraždu velmi neobvyklé“. Forenzní patolog dále uvedl, že za padesát let praxe se ještě nikdy nesetkal s tím, že by zlomeniny v oblasti štítné žlázy byly způsobeny v důsledku sebevraždy. Ovšem hlavní vyšetřující lékařka, Barbara Sampsonová, která rozhodla, že se jedná o sebevraždu, za svým stanoviskem stále stojí.

Jeffrey Epstein byl nalezen 10. srpna mrtev v cele newyorského vysoce zabezpečeného metropolitního vězení, kde očekával soud za obchodování s nezletilými dívkami.

Verdikt sebevraždy jako způsobu jeho úmrtí byl zpochybněn Epsteinovými právníky a jeho bratrem Markem, který si najal forenzního patologa Jeffreyho Badene, aby výsledek pitvy prověřil.

Epstein hostil na svých luxusních sídlech a ve svém soukromém letadle významné osobnosti. Měl jim nabízet - nebo pro různé další příležitosti shánět - mladé dívky. Jen bývalý americký prezident Bill Clinton měl v jeho letadle podle Fox News letět šestadvacetkrát.

Po předčasné Epsteinově smrti se objevily teorie, že měl být zavražděn, aby při jeho případné výpovědi nevyšel na povrch rozsah celé kriminální činnosti, s níž mohli být spojeni právě mocní a bohatí lidé nejen z USA.

Reklama
Reklama