Skynews: Patolog tvrdí, že Jeffrey Epstein byl zavražděn

kauza Jeffrey Epstein
kauza Jeffrey Epstein
foto youtube foxnews

reklama

Zámožný americký byznysmen Jeffrey Epstein, který byl obviněn ze zneužívání nezletilých dívek a měl úzké vazby na bohaté a mocné lidi v USA i mimo ně, byl letos 10. srpna nalezen mrtvý ve vyšetřovací vazbě. Údajně měl spáchat sebevraždu. Podle jiného patologa byl ale zavražděn.

V srpnu vrchní newyorský vyšetřující patolog konstatoval sebevraždu. TV Sky News přichází se svědectvím jiného vyšetřujícího lékaře, Michaela Badena. Toho si najal bratr zesnulého podnikatele a přizvaný forenzní patolog mluví, že místo sebevraždy je zde podezření na „vraždu uškrcením“.

Michael Baden je bývalým hlavním newyorským vyšetřujícím lékařem, který se účastnil vyšetřování případu a již tehdy tvrdil, že vyšetření „svědčí spíše o vražedném zabití“. „Myslím, že důkazy svědčí spíše o vraždě, než o sebevraždě,“ řekl tehdy Baden pro FoxNews a dodal, že zlomeniny na krku, které Epstein utrpěl, „jsou pro sebevraždu velmi neobvyklé“. Forenzní patolog dále uvedl, že za padesát let praxe se ještě nikdy nesetkal s tím, že by zlomeniny v oblasti štítné žlázy byly způsobeny v důsledku sebevraždy. Ovšem hlavní vyšetřující lékařka, Barbara Sampsonová, která rozhodla, že se jedná o sebevraždu, za svým stanoviskem stále stojí.

Jeffrey Epstein byl nalezen 10. srpna mrtev v cele newyorského vysoce zabezpečeného metropolitního vězení, kde očekával soud za obchodování s nezletilými dívkami.

Verdikt sebevraždy jako způsobu jeho úmrtí byl zpochybněn Epsteinovými právníky a jeho bratrem Markem, který si najal forenzního patologa Jeffreyho Badene, aby výsledek pitvy prověřil.

Epstein hostil na svých luxusních sídlech a ve svém soukromém letadle významné osobnosti. Měl jim nabízet - nebo pro různé další příležitosti shánět - mladé dívky. Jen bývalý americký prezident Bill Clinton měl v jeho letadle podle Fox News letět šestadvacetkrát.

Po předčasné Epsteinově smrti se objevily teorie, že měl být zavražděn, aby při jeho případné výpovědi nevyšel na povrch rozsah celé kriminální činnosti, s níž mohli být spojeni právě mocní a bohatí lidé nejen z USA.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!