Slavili Trumpovi své 15. výročí? Věděli jste, že jim na svatbě byli Clintonovi? Prezident „mlčí“, o jejich vztahu se spekuluje dlouho

Americký prezident Donald Trump (73 let) včera se svou o čtyřiadvacet let mladší ženou Melanií (49 let) „oslavili“ patnáctileté výročí svatby. Jakým způsobem oslava proběhla, nebo teprve proběhne, není známo. Donald Trump se účastní Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, kam s ním ale jeho žena neodcestovala. Donald Trump navzdory aktivnímu užívání sociálních sítí na Twitteru o výročí mlčí.
První dáma USA Melania Trumpová během svatby
První dáma USA Melania Trumpová během svatby
profimedia

reklama

Někteří novináři poukazují na fakt, že je zvláštní, nebo minimálně překvapivé, že někdo, kdo je tak silně zapojen do sociálních sítí jako americký prezident, mezi svými desítkami tweetů denně ani náznakem nezmíní tuto speciální příležitost.

Média ráda spekulují. Prodává to. Vztah je ale v pořádku

Donald Trump s Melanií obecně o svém manželství příliš veřejně nehovoří. Navzdory řadě zvěstí a spekulací médií a komentátorů, že jejich vztah není šťastný – nebo především Melania. Sama první dáma ale podle deníku Daily Express v nedávném rozhovoru uvedla, že jejich vztah je v pořádku.

Americký prezident Donald Trump

Senát fakticky zahájil proces impeachmentu. Přežije Trump ve funkci prezidenta?

V roce 2018 Melania uvedla pro ABC, že ví, že lidé rádi spekulují a média ráda spekulují ohledně jejich manželství a šíří drby. „Ale chápu, že drby prodávají noviny, časopisy… a bohužel dnes žijeme v takovém světě,“ uvedla a dodala, že mají „mnohem důležitější věci k přemýšlení.“

Svatebními hosty Rudy Giuliani, Shaquille O’Neal...

Co se týká jejich sňatku před patnácti lety, šlo o třetí svatbu tehdy osmapadesátiletého Donalda Trumpa. Než se oženil se slovinskou modelkou Melanií Knaussovou (tehdy čtyřiatřicetiletou), byl ženatý ještě s českou podnikatelkou Ivankou Trumpovou (1977–1991) a Marlou Maplesovou (1993–1999).

Donald Trump se s Melanií Knaussovou vzali 21. ledna 2005 v biskupském kostele v letovisku Palm Beach na Floridě. Podle časopisu People tehdejší seznam svatebních hostů obsahoval asi 450 pozvaných. Mezi nimi měli například bývalého starostu New Yorku Rudy Giulianiho, basketbalistu Shaquilla O’Neala, rappera Puff Daddyho, modelku Heidi Klumovou, řadu dalších lidí z médií a zábavního průmyslu.

...i budoucí nesmiřitelná soupeřka Hillary Clintonová

Třešničkou na dortu byla účast Billa a Hillary Clintonových. Na svatbu Trumpovým přišla tedy i budoucí Donaldova nesmiřitelná protikandidátka z prezidentských voleb v roce 2016.

Melania měla během obřadu saténové svatební šaty od firmy Dior za zhruba 200 tisíc dolarů (v současnosti by šlo asi o 4,5 milionu dolarů), které byly prošpikovány 1500 drahokamy a perlami. Nevěstin snubní prsten s patnáctikarátovým diamantem měl hodnotu 1,5 milionu dolarů (v současnosti necelých 34 milionů korun).

Několik zajímavostí o Melanii Trumpové:

  • Melania je teprve druhou první dámou v americké historii narozenou mimo USA. První takovou byla žena šestého amerického prezidenta John Quincy Adamse Louisa Catherine Johnsonová narozená v Anglii.
  • Melania je jedinou první dámou, která kdy byla třetí ženou prezidenta USA
  • Melania je známým polyglotem a umí mluvit více jazyky než kterákoliv jiná první dáma dříve, když kromě rodné slovinštiny umí ještě anglicky, francouzsky, německy, italsky a srbsky
  • Melania byla v USA úspěšnou modelkou pózující pro Sports illustrated, Vanity Fair, Vogue, Harper's Bazaar nebo GQ (Gentlemen's Quarterly), je rovněž jedinou první dámou, která v časopise (GQ) pózovala nahá
  • Kromě modelingové kariéry je Melania i podnikatelkou – v roce 2010 uvedla klenotnickou řadu a v roce 2013 řadu prostředků pečujících o pleť na bázi kaviáru

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!