Slavný hotel ruší tradiční vánoční dny pro bezdomovce

Tradiční vánoční dny pro bezdomovce v hotelu Hull se tento rok konat nebudou. Projekt Carla Simpsona slavný hotel nepodpořil a čtyřiadvacet lidí žijících na ulici tak přijde o možnost strávit Vánoce v teple. Lidé po celé zemi se bouří a rozhodnutí slavného hotelu tvrdě kritizují.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Carl Simpson, zakladatel projektu Raise the Roofless Home, uvedl pro BBC, že královskému hotelu Hull, jenž je součástí skupiny Britannia Hotels, zaplatil 1092 liber (v přepočtu kolem 30 tisíc korun) za 14 dvojlůžkových pokojů. Ty měly sloužit 24 lidem bez domova, kterým chtěl Simpson v rámci projektu zajistit střechu nad hlavou alespoň o Vánocích.

Jenže slavný hotel rezervace bez vysvětlení zrušil. Takové rozhodnutí samozřejmě nezůstalo bez odezvy a lidé po celé zemi jsou z nepochopitelného zrušení pokojů pro bezdomovce rozhořčení.  „Jsem znechucená a zděšena,“ zněl jeden z příspěvků. I místní poslankyně Emma Hardyová se k celému incidentu vyjádřila na sociálních sítích:  „Ráda bych kontaktovala hotel a apelovala na vedení hotelu, aby své rozhodnutí zvážilo,“ napsala.

ilustrační foto

V Maďarsku nesmí spát bezdomovci ani na ulici, v Paříži si je zvou přímo na radnici

Sám autor projektu doufal, že zopakuje úspěch z loňských Vánoc. V roce 2017 se díky projektu na dvě noci ubytovalo v hotelu Ibis 28 bezdomovců. „Na konci pobytu byla většina z nich tak vděčná, že i z toho mála, co měli, koupili drobné dárky pro zaměstnance hotelu, jako díky za pohostinnost. Pro tyto lidi takové podání pomocné ruky mnoho znamená, veřejnost se musí dozvědět, že hotel Hull rezervaci pro bezdomovce zrušil,“ říká Simpson.

Navíc dodal, že nejsmutnější na celé události je fakt, že mu ještě nebyly vráceny peníze za rezervaci a on tak v současné době nemá dostatek financí, aby zarezervoval jiný hotel. A pravděpodobně to ani do Štědrého dne nestihne. „Potřebujeme zázrak,“ uzavřel Simpson.

Co myslíte? Najdou se nějaké dobré duše, které pomohou bezdomovcům s hledáním noclehu na Štědrý den?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!