ONLINE ze Sněmovny: ODS podala přes 700 pozměňovacích návrhů k elektronické evidenci tržeb

Poslanecká sněmovna dnes nestihla odhlasovat novelu zákona o rozšíření elektronické evidenci tržeb pro lékaře, řemeslníky a další pracovní odvětví. Opoziční ODS totiž podala více než sedm set pozměňovacích návrhů o výjimkách pro každou profesi. Poslanci se dnes prokousali dvě stě padesáti pozměňovacími návrhy a o dalších více než pěti set návrzích budou hlasovat v pátek.
Opozice se dohodla na vyvolání hlasování o nedůvěře vládě
Opozice se dohodla na vyvolání hlasování o nedůvěře vládě

reklama

Fiala: Až budeme ve vládě, EET zrušíme.

Podle Klause ml. nemají živnostníci do jednoho milionu korun platit žádné daně.


Vládní posedlost

Razantně se na dnešní schůzi vlády vymezila proti EET ODS. „Vláda nevidí problémy, které jsou spojeny s EET, neslyší ty rozumné důvody a naše výhrady k tomu, aby byla zavedena další fáze elektronické evidence tržeb, a že vláda je rozhodnuta dovést svou posedlost do úplného konce,“ spílal vládě předseda ODS Petr Fiala.

Šikana živnostníků

Podle Fialy na EET nejvíce doplatí drobní živnostníci, kteří budou zatíženi značnou byrokracií s ohledem na vydávání pokladních bločků, evidenci jejich kopií a následné předání těchto kopií finančnímu úřadu. Lídr ODS, také nezapomněl připomenout, že drobní živnostníci jsou v současné „konstelaci“ přispěvateli „na podniky našeho nejmenovaného holdingu.“

Václav Klaus ml.: Živnostníci do jednoho milionu korun nemají platit žádné daně

S krátkým komentářem vystoupil i bývalý člen ODS Václav Klaus ml. Ten naznačil, že hodlá na podzim s novou stranou navrhnout, aby "živnostníci do jednoho milionu korun neplatili žádné daně." Výběr těchto daní podle něj stojí více peněz než tolik, kolik se vybere. Dodal, že je výhodnější, "když peníze mají lidé a nemá je vláda."

Vláda novelou o rozšíření elektronické evidenci tržeb reaguje na stanovisko Ústavního soudu, který rozšíření EET zrušil. Novela také umožní výjimku části podnikatelům zúčtovávat EET pomocí papírových účtenek v případě, že se podnikatel nemůže připojit k internetu. Tato výjimka se bude ovšem týkat pouze podnikatelů, jejichž platby nepřekročí 600 tisíc korun.

ODS se během dne pokusila zrušit účtenkou loterii i celkové zrušení EET, oba návrhy byly ovšem zamítnuty. 

Online reportáž:

15:21 Vážení čtenáři, hlasování o rozšíření elektronické evidenci tržeb dnes skončilo, proto se s vámi rozloučíme. 

14:21 Poslanci dnes nestihli hlasovat o všech pozměňovacích návrzích k EET, o dalších více než 500 změnách budou hlasovat až v pátek.

14:05  Schůze byla přerušena do 15:30, kdy budou poslanci projednávat financování sociálních služeb. 

14:03 "Dneska už si koalice odhlasovala EET například pro chovatele velbloudů a poníků (!), na lithium, nebo na úpravu a činění usní," připomněl na Twitteru poslanec Pirátů Tomáš Vymazal. 

 

13:56 Zavedení EET na mořský rybolov fascinuje i poslance Vojtěcha Munzara (ODS).

 

13:52 "Až budeme ve vládě, EET zrušíme," upozornil předseda ODS Petr Fiala. 

 

13:49 "Tak výjimku z EET mají zatím jen předvánoční kapři. Třeba taková výroba nudlí, osobního prádla nebo mořský rybolov (ano, čtete správně) vyjmuty nebyly," uvedl poslanec ODS Stanislav Blaha. 

 

13:43 "EET se má vztahovat i na naprosto marginální, ojedinělé činnosti a lidské aktivity, kde absurdnost EET bije do očí: od chovu velbloudů po háčkovaný textil," sdělil ekonomický expert ODS Jan Skopeček. 

 


13:30 "EET zřejmě odhalí podle paní ministryně daňové spiknutí místní paní kadeřnice, trafikanta a opraváře ledniček," napsal místopředseda TOP09 Michal Kučera 

 

13:17 Markéta Adamová (TOP09) dnes ironicky podotkla, že pokud ministryně financí mluví o narovnání podnikatelského prostředí, tak by nejspíš měl každý podnikatel dostat 100 miliónovou dotaci. 

 

13:13 Pokračuje hlasování o pozměňovacích návrzích ODS k elektronické evidenci tržeb. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!