Slováci vyhostili ruského diplomata. Podle Pellegriniho šlo o špiona

Slovenský premiér Peter Pellegrini dnes v Bratislavě uvedl, že Slovensko koncem listopadu vyhostilo ze země ruského diplomata. Měl vykonávat špionážní aktivity proti zájmům Slovenské republiky a NATO, informovala slovenská média.
Ilustrační foto: Peter Pellegrini
Ilustrační foto: Peter Pellegrini
@PellegriniP_

reklama

„Na základě informací vojenského zpravodajství byl 22. listopadu diplomatický pracovník úřadu přidělence obrany velvyslanectví Ruské federace na Slovensku prohlášen na personu non grata, protože prováděl aktivity proti zájmům Slovenské republiky a NATO,“ uvedl dnes v Bratislavě slovenský premiér.

Bezpečnostní informační služba (BIS)

Ruská a čínská špionáž loni ohrožovaly bezpečnost Česka, tvrdí Bezpečnostní informační služba

Ruský diplomat byl vyhoštěn do 48 hodin

Jeho chování coby diplomatického pracovníka bylo podle premiéra v rozporu s Vídeňskou úmluvou a jeho další působení v zemi bylo nežádoucí. Diplomat opustil Slovensko do 48 hodin od požádání.

Podle Petera Pellegriniho je slovenská zahraničně-politická orientace jasná – proevropská a proatlantická, nicméně s Ruskem mají Slováci standardní vztahy a vyhostili tak dotyčnou osobu slušně. Slovensko o události informovalo i své spojence. Ruská reakce byla podle Pellegriniho standardní, jelikož se takové věci dějí i jinde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!