Slovenská policie objevila v nákladním vlaku 11 osob z Afghánistánu a Pákistánu. Podle policie jde o děti

Slovenská policie na facebookovém profilu v pondělí informovala, že v kontejneru vlakové soupravy ve městě Dunajská Streda objevila jedenáct dětí původem z Afghánistánu a Pákistánu. Policisté je měli odvézt do bezpečí.
Fotografie zveřejněné slovenskou policií
Fotografie zveřejněné slovenskou policií
@policiaslovakia/Twitter

reklama

„UŽ SÚ V BEZPEČÍ: DETI PRECESTOVALI TRI ŠTÁTY V NEĽUDSKÝCH PODMIENKACH,“ napsala slovenská policie v úvodu svého příspěvku.

Policisté měli dostat v neděli hlášení na tísňovou linku, že jeden z pracovníků bezpečnostní služby zaregistroval v areálu dunajskostredské společnosti pohyb neznámých osob, které přeskočily plot a rozběhly se po cestě.

Ze Srbska přes Maďarsko do Slovenska

Policisté na místě zjistili, že v kontejneru vlakové soupravy se vezlo „jedenáct dětí“. Další vyšetřování, jak uvedla policie, potvrdilo, že devět z nich pochází z Afghánistánu  a dvě z Pákistánu. V nákladním vlaku měly procestovat až tři země – ze srbského města Subotica, přes Maďarsko, slovenské Komárno až do Dunajské Stredy.

Policisté je, jelikož se dle slov policie jedná o nezletilé děti, odevzdali do bezpečí pracovníkům úřadu práce, sociálních věcí a rodiny. Dokud se nerozhodne o jejich osudu, mají být umístěny do dětského domova pro nezletilé.

„Vzhledem k citlivosti případu jsme nezveřejnili fotografie s dětmi,“ zakončuje slovenská policie svůj příspěvek.

reklama

reklama