Slunce, moře a kočky: Na řeckém ostrově je k mání práce snů pro milovníky zvířat

Ubytování zahrnuto ve smlouvě, výhled přímo na Egejské moře a k tomu… 55 koček. Tak přesně takhle vypadá pracovní nabídka na řeckém ostrově Syros, kterou tento měsíc vyvěsila na internet umělkyně a majitelka kočičího útulku Joan Bowellová. Pokud patříte mezi milovníky koček, stále máte ještě šanci.
Kočičí útulek na řeckém ostrově Syros
Kočičí útulek na řeckém ostrově Syros
@godslittlepeople

reklama

Případní zájemci o tento netradiční „džob“ musí samozřejmě splňovat určité podmínky. Předně mohou na tuto práci zapomenout mladí lidé, požadovaný věk je totiž minimálně 45 let. Kromě lásky ke kočkám jsou vyžadovány i určité dovednosti. Ideální zájemce totiž musí být schopný „poradit si i s divoce žijícími nebo nespolečenskými kočkami“. Kdo kočky zná, musí uznat, že občas to není vůbec jednoduché ani s těmi domácími. 

Pokud tyto podmínky splňujete, máte otevřené dveře k pohovoru a případně i získání tohoto nevšedního zaměstnání. Je ale třeba si uvědomit, že strávit půl roku, což je minimální vyžadovaná délka pracovního poměru, na ostrůvku o rozloze 84 km², také není úplně pro každého. Podle serveru stanice BBC na inzerát zatím odpovědělo přibližně 200 lidí.

Nabídky podobně netradičních zaměstnání nejsou ve světě úplně výjimečné. Mlsné jazýčky se určitě zatřásly po přečtení inzerátu od italského giganta Ferrero. Firma totiž nadávno vypsala výběrové řízení na pozici „ochutnávač Nutelly“. Lákavá je určitě i práce správce na malebném velšském ostrově, ovšem jen pro zájemce, kteří ovládají velštinu. Britové zase před dvěma lety hledali farmáře, který by oživil zemědělství na ostrově Tristan de Cunha, který leží v Atlantském oceánu zhruba na půl cesty mezi Afrikou a Jižní Amerikou a je považován za nejodlehlejší obývaný ostrov na světě.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!