Slyšeli jste už o kavárně s pandími psy?

Kavárna pro domácí mazlíčky v Číně, kde jsou psi obarveni černobíle, aby vypadali jako mláďata pandy. Tak tento projekt vyvolal vlnu vzrušení a bouřlivou debatu o zacházení se zvířaty. Co na to říkáte?
Psí pandy
Psí pandy
Yahoo news

reklama

Kavárna Cute Pet Games se otevřela minulý měsíc v Čcheng-tu, hlavním městě jihozápadní provincie S'-čchuan, kde sídlí slavné čínské pandy. V kavárně je šest náhražek těchto pand v podobě přebarvených psů čau-čau. Zákazníci si tak mohou vyzkoušet, jaké to je hladit tyto chlupaté „pandí psy“.

Psi čau-čau jako pandy
Autor: Yahoo news Psi čau-čau jako pandy

Majitel kavárny, pan Huang, se pro Hongxing News nechal slyšet, že začal nabízet služby barvení domácích mazlíčků poté, co se pandí psi stali u klientů okamžitým hitem. ‚‚Pokaždé, když je barvíme, stojí to tisíc pět set juanů (pozn. red. v přepočtu kolem 5 tisíc korun). Samotné barvivo je velmi drahé.“

Pandí psi se v Číně stali ohromným hitem
Autor: Yahoo news Pandí psi se v Číně stali ohromným hitem

Řekl také, že trénovaný personál pracuje na předělávce psů čau-čau zhruba den. Hashtag na sociálních sítích „barvěte psa na pandu“ se stal doslova virovým a vedl k řadě bouřlivých komentářů majitelů domácích zvířat. Ti zdůrazňují možné vedlejší účinky barvení zvířat. „Navrhuji barvit majitele kavárny na černobílo,“ zní jeden z komentářů. „Psi a kočky milují své lidské společníky bez ohledu na to, jak vypadají. Proč jim to neoplácet stejnou mírou laskavosti?“ napsal další pobouřený uživatel sociálních sítí.

reklama

reklama