„Směšné,“ reagoval Donald Trump na zvolení Grety Thunbergové osobností roku

Americký prezident se znovu postaral o pozdvižení. Na Twitteru se totiž vysmál zvolení švédské klimatické aktivistky Grety Thunbergové (16) za osobnost roku 2019 v každoroční volbě časopisu Time. Její zvolení označil za směšné a doporučil jí, aby zapracovala na „ovládání hněvu“.
Greta Thunberg osobností roku časopisu Time
Greta Thunberg osobností roku časopisu Time
@UberFacts/Twitter

reklama

„Tak směšné. Greta musí zapracovat na svém problému s ovládáním hněvu, pak jít na dobrý staromódní film s kamarádem! Vychladni, Greto, vychladni!“ napsal na twitteru Donald Trump.

Donald Trump, který byl osobností roku téhož časopisu v roce 2016, byl rovněž mezi finalisty tohoto roku. Greta Thunbergová v reakci na Trumpův příspěvek změnila na Twitteru informace o své osobě a napsala: „Teenager pracující na svém problému s ovládáním hněvu. V současné době chladnoucí a sledující dobrý staromódní film s kamarádem.“

Do časopisu Time a do Grety si rýpnul rovněž Donald Trump Jr. „Time opouští protestující v Hongkongu bojující o život a svobody, aby protlačil náctiletou holku využívanou jako marketingový trik,“ uvedl nejstarší prezidentův syn a s odkazem na nedávný přehnaný výstup Grety Thunbergové v OSN dodal: „Jak se opovažujete?“ (How dare you?)

Nešlo přitom o první případ, kdy se americký prezident opřel do šestnáctileté švédské aktivistky, která stojí za pátečními studentskými demonstracemi v zájmu boje za opatření vedoucí ke zmírnění globálního oteplování – Fridays for Future.

Ilustrační foto: Angela Merkelová

Nejvlivnější ženou světa je Angela Merkelová. Aktivistka Greta je na chvostu žebříčku

Osobností roku časopisu Time se v posledních letech kromě dvou výše zmíněných stali také třeba Angela Merkelová, Barack Obama, papež František, Mark Zuckerberg, Vladimir Putin, George W. Bush, „Ti, kteří prolomili mlčení“ (včetně představitelů hnutí MeToo) nebo američtí vojáci (za své působení po celém světě, zejména však v Iráku).

Od roku 1927, kdy byla jmenována první osobnost, získala ocenění většina amerických prezidentů, ale také třeba Winston Churchill, Adolf Hitler, Joseph Stalin (dokonce dvakrát), Nikita Chruščov, posádka Apolla 8, Henry Kissinger,  Rúholláh Chomejní, Jurij Andropov nebo Michail Gorbačov.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!