Smrt papeži Františkovi? Polský kněz se modlil za smrt papeže, protože podporuje muslimy, rozvedené a gaye

Opravdu netradičnímu kázání byli přítomni věřící v polském Krakově. Kněz Edward Staniek se totiž modlil za smrt papeže Františka. Staniekovi se nelíbí, že hlava katolické církve podporuje muslimy či gaye.
papež František
papež František
Pixabay

reklama

Podle deníku Gazeta Krakowska měl kněz Edward Staniek před stovkami věřících projevit své přání brzké smrti pro papeže Františka. Podle něj svatý otec zastává chybné názory, jako je podpora muslimů, otevření církve pro rozvedené a gaye. Celkově se dá říci, že velká část Poláků považuje papeže za příliš liberálního.

Kněz a zároveň vysokoškolský profesor také dodal, že papež František je „cizím prvkem v katolické církvi“, který neposlouchá hlas Ježíše Krista. „Modlím se za moudrost pro papeže, modlím se za to, aby se jeho srdce otevřelo Duchu Svatému a pokud to neudělá, tak se modlím, aby brzo odešel do domu Našeho Otce,“ prohlásil podle deníku Gazeta Krakowska při mši.

Bývalý papež Benedikt XVI.

Špatný zdravotní stav bývalého papeže Benedikta XVI.: Umírám, napsal věřícím

I přesto, jaký má mnoho polských věřících a kněží názor na současnou hlavu katolické církve, za jeho brzkou smrt se ještě nemodlil nikdo.

V šoku je i krakovský arcibiskup Mark Jedraszewski, který po šokující modlitbě Stanieka vyjádřil svou bolest a žal ve zvláštním vyjádření.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!