Smrt pejskaře, kterého během vichřice usmrtila spadlá větev: Jeho čtyřnohý kamarád se od něj odmítal hnout i několik hodin po páníčkově smrti

Šedesátiletý muž byl v úterý během venčení psa zabit padající větví při orkánu Ciara v anglickém Liverpoolu. Jeho smrt byla podle sousedů naprosto zbytečná, o ořezání nebezpečných větví z neudržovaných stromů v parku prosili obyvatelé Black Woodu nespočetkrát, jenže bezvýsledně, informovala BBC.
Smrt pejskaře
Smrt pejskaře
Twitter/@ghrnewsuk

Život šedesátiletého Angličana má na svědomí špatná údržba parku, tvrdí naštvaní obyvatelé Black Woodu. Nešťastná událost se stala v úterý dopoledne, když muž venčil svého psa. Následkem silného větru se jedna z větví na stromě v místním parku uvolnila a muže na místě usmrtila. Podle místních zůstal pes, který neutrpěl žádná zranění, po boku svého páníčka i po příjezdu sanitky a odmítal se od něj hnout.

Starousedlík Phil Sorsky sdělil BBC, že je z nedbalosti vedení obce v šoku. „Ty stromy se musí pravidelně udržovat, některé jsou vysoké téměř 40 metrů a podle vedení Black Woodu nehrozí žádné nebezpečí, protože mají prý pevné kořeny. To je nesmysl, každý strom může spadnout.“ Dodal, že je celá situace o to více smutná, jelikož už před třemi lety jeden ze stromů spadl na nedaleký dům a rozbil jeho nosnou zeď. Ani to však s nečinností starosty nic neudělalo.

Bouře Dennis s plnou silou udeřila na Britské ostrovy

Bouře Dennis plnou silou udeřila na Britské ostrovy

Mluvčí městské rady Liverpoolu prohlásil: „Členové rady jsou z úmrtí muže skutečně šokovaní a smutní. Všechny naše myšlenky jsou s rodinou a přáteli zesnulého. Onen park patří pod správu městské rady v Liverpoolu a ta bude plně spolupracovat při jakémkoli následujícím vyšetřování." Obvinění z nedbalosti vedení obce, která místní obyvatelé vznesli, však odmítl komentovat.

reklama