Smrtelně jedovatý had na útěku! V pražských Hlubočepích z bytu zmizela mamba zelená

Od úterního večera hledá pražská policie smrtelně jedovatou mambu zelenou. Kvůli jejímu útěku musel být evakuován celý dům v pražských Hlubočepích. Policie občany vyzývá k obezřetnosti a v případě, že spatří hada, mají okamžitě volat linku 158.
Mamba zelená / ilustrační foto
Mamba zelená / ilustrační foto
Pixabay

reklama

Jak mohla mamba zelená uniknout, je předmětem dalšího vyšetřování. „Policisté v této souvislosti prošetřují i předcházející událost, kdy byla z domu odvezena 30letá žena s podezřením na uštknutí. Ta byla podle prvotních informací zároveň chovatelkou tohoto hada,“ uvedl mluvčí Jan Rybanský.

Je nepravděpodobné, že by had opustil dům

Na pomoc si policisté přizvali i specialisty na odchyt jedovatých hadů. „K celé věci nutno dodat, že podle specialistů na odchyt jedovatých hadů z pražské zoologické zahrady je velmi nepravděpodobné, že by tento had s ohledem na nízké venkovní teploty opustil zdi bytu, případně domu,“ upřesnil policejní mluvčí.

Zmije Nitscheiova sice příliš jedovatá není, rozhodně to však neznamená, že nevypadá děsivě.

Který had je nejjedovatější? Představujeme výběr nejvíc smrtících jedů

Smrtelně jedovatou mambu zelenou policie hledá už od úterního večera. V souvislosti s událostí museli evakuovat obyvatele celého domu, kde se nacházel byt údajné chovatelky. „Přes nezbytná opatření a usilovnou snahu policistů i specialistů se do současné doby nepodařilo nebezpečného hada odchytit,“ uzavřel Rybanský.

Jak mamba zelená vypadá?

Mamba zelená (známá také jako mamba západoafrická) je podle Wikipedie dlouhý, štíhlý a vysoce jedovatý stromový had žijící v západní Africe. Je velmi rychlý, hbitý a útočný. Průměrná délka dospělého jedince se pohybuje mezi 1,8 až 2,2 metry. Někteří jedinci mohou dorůst až délky kolem 3,2 m. Obvykle je zelenavě žlutá, olivově zelená či smaragdově zelená.

reklama

reklama