Smutek v berlínské ZOO: Mládě ledního medvěda zahynulo 26 dní po narození

Smutná zpráva přišla ze zoologické zahrady v německé metropoli. Zemřelo tam 26denní mládě ledního medvěda. Mrtvé zvíře bylo nalezeno po vánočních svátcích, když se zoologická zahrada znovu otevřela veřejnosti.
Mládě ledního medvěda umírá po 26 dnech
Mládě ledního medvěda umírá po 26 dnech
twitter/Rahul Chaturvedi ‏

reklama

Zoologická zahrada v Tierparku v Berlíně vydala prohlášení, ve kterém uvádí, že se mládě ledního medvěda narodilo v prosinci a zemřelo po pouhých 26 dnech. Mládě se přitom zdálo být zdravé, když bylo společně s matkou spatřeno ještě na Nový rok. Podle vedení zoologické zahrady zemřelo pravděpodobně přirozenou smrtí.

Záběry umírajícího ledního medvěda

Záběry ze kterých mrazí: Dokumentaristé natočili umírajícího ledního medvěda, který se trápil hlady. Za všechno může globální oteplování

Roztomilé mláďátko polárního medvěda se narodilo osmileté medvědici Tonje a doposud mu nebylo vybráno jméno. Mrtvý medvídek byl objeven pracovníky zoo v úterý ráno, když pracovníci zkontrolovali kamery v objektu.

Není to poprvé, kdy téže matce zemřelo mládě, stalo se tak v březnu minulého roku. Ani tehdy nebyly příčiny smrti zcela jasné.

Berlínská zoo nakonec dodala, že proběhne vyšetřování, které by mělo přesně určit, proč 26denní mládě zemřelo. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!