Sněhová bouře v USA zkazila Den díkůvzdání

Nejvytíženější víkend ve Spojených státech, co se dopravy týče, velmi zkomplikovala silná sněhová bouře. Podle FlightAware.com mělo téměř 7000 letů několikahodinová zpoždění, na 900 letů bylo zrušeno a v důsledku mlhy a prudkého sněžení došlo i k nespočtu dopravních nehod.
Počasí v USA

reklama

Americká média se vrací ke Dni díkůvzdání, jednomu z nejdůležitějších amerických svátků. Miliony lidí se za svou rodinou tento víkend vůbec nedostaly. Ohlédnutí je to však hlavně meteorologické. Zatímco zhruba 50 milionů obyvatel severovýchodního pobřeží USA se potýká se silným sněžením a výpadky proudu, na západním pobřeží řeší lidé kromě stejných problémů navíc i povodně, uvedla CNN. Nepřízeň počasí a špatná viditelnost zapříčinila sjezd přistávajícího letadla z runwaye v Buffalu, srážku celkem 25 vozidel na silnici v Garret County a smrt devíti lidí při havárii letadla v Jižní Dakotě. I zde byla na vině sněhová vánice doprovázená mlhou.

Podle meteoroložky CNN Madeline Scheinost se bude studená fronta z Ohia přemisťovat směrem na východ a poté na jih směrem k Floridě.

reklama

reklama